Společnost Yahoo oznámila, že byla zcizena data uživatelů

Podle společnosti Yahoo došlo k úniku hesel a přístupových dat ke 450.000 uživatelských účtů, které slouží k přístupu ke službám a internetovým zdrojům. Hackeři využili nedostatečné ochrany příloh u těchto účtů.

Skupina D33Ds Company veřejně publikovala údaje k účtům, které patrně náležejí uživatelům Yahoo. Hackeři se dostali k serveru společnosti a tím k databázi uživatelů. Společnost Yahoo potvrdila únik dat ze systému Yahoo! Contributor Network (dříve se nazýval Associated Content). Toto je online platforma pro publikaci obsahu. Uvedená data jsou zastaralá a pouze 5 % hesel a údajů je aktuálních.

Podle společnosti Rapid7 se mohli stát obětí útoku také uživatelé služeb Google Gmail, AOL, Microsoft Hotmail, MSN a Live. Není tedy zřejmé, které účty se týkají pouze společnosti Yahoo a které také ostatních služeb. Uživatelé by si měli nyní změnit svoje přístupové údaje.

V poslední době přibývá útoků hackerů na data uživatelů. Jen z nedávné doby se jedná o útoky na Formspring, Last.fm a LinkedIn. Proto je nesmyslné, aby běžné účty obsahovaly přesné údaje konkrétních osob, protože tyto služby nejsou schopny zajistit jejich ochranu.

Zdroj: FoxBusiness

Komentáře

Nahoru