Společnost Western Digital koupí největšího výrobce paměťových technologií SanDisk za 19 miliard dolarů

Společnost Western Digital oficiálně informovala o tom, že kupuje společnost SanDisk za 19 miliard dolarů, což je v přepočtu zhruba více než 453 miliard korun.

Pro Western Digital byla koupě poměrně jasným a nutným krokem, jak se více stabilizovat a hlavně posílit v oblasti paměťových čipů – trh s SSD a další druhy úložišť nové generace, kde nestojí tak pevně, jako v oblasti plotnových disků pro počítače a servery. Akvizice za téměř 19 miliard dolarů (což je v přepočtu zhruba 453 miliard korun) přinese společnosti Western Digital nejen další výrobní a vývojářskou sílu, ale také  kompletní patentové portfolio. Povýší tím také své předchozí nákupy Siliconsystems (SSD) a Hitachi (HDD) do nové úrovně. Celá transakce by měla být dokončena do třetího čtvrtletí příštího roku a obě společnosti budou mít dohromady kolem 15 000 patentů.

Společnost Western Digital se zabývá výrobou pevných a SSD disků

Společnost Western Digital vznikla v roce 1970. Je výrobcem zařízení pro ukládání dat, včetně pevných disků a SSD disků. Akvizicí firma získá přístup k dodávkám polovodičů, které jsou důležité například pro počítačová úložiště.

wdHQ

Společnost SanDisk patří mezi největší výrobce paměťových čipů

SanDisk patří mezi největší výrobce paměťových čipů NAND používaných pro ukládání dat v mobilních přístrojích, které se ale čím dál víc používají v pevných discích počítačů. Technologie potřebuje méně elektřiny a umožňuje rychlejší přístup k informacím. Hojně se tak využívá v cloudových datových centrech.

SanDisk_Headquarters_MilpitasZdroj: WDC 

Komentáře

Nahoru