Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Společnost Warburg Pincus navázala partnerství s firmou INEA a přislíbila financování jejího dalšího rozvoje

INEA (dále jen „společnost“), přední kabelový operátor ze západního Polska, dnes oznámil, že se jeho strategickým minoritním investorem stala pobočka společnosti Warburg Pincus, přední světové firmy působící v oblasti private equity zaměřené na rozvojové investování. Firma Warburg Pincus přislíbila další finanční prostředky pro rozvoj a konsolidaci. Podmínky investice nebyly zveřejněny.

Finanční prostředky budou využity na podporu rozšíření vysokorychlostních sítí další generace („NGA“) společnosti INEA, poskytování balíčků služeb typu triple play (data, hlas a video) a vysokorychlostního internetu pro domácnosti a firmy v celém regionu, stejně jako na podporu konsolidace sektoru.

Od svého založení v roce 1992 se INEA dostala na pozici předního operátora poskytujícího služby typu triple play ve Velkopolském regionu a čtvrtého největšího kabelového operátora v Polsku. Společnost dodává služby 360 000 domácnostem a 170 000 předplatitelům, poskytuje vysoce kvalitní telekomunikační služby prostřednictvím své plně modernizované sítě, včetně HotSpots po celé Poznani a vlastního místního televizního kanálu. Velkopolské vojvodství je třetím největším regionem Polska s rostoucí populací 3,4 milionu obyvatel a pulzující ekonomikou. V roce 2012 měla společnost tržby ve výši 169 milionů polských zlotých.

Warburg Pincus podpoří firmu INEA v zásadním rozvoji širokopásmové síťové architektury typu fibre-to-the-home (FTTH) a rozšíření vysokorychlostního širokopásmového internetu pro dalších více než 200 000 domácností a významný počet firem ve Velkopolském vojvodství. Část investice bude věnována projektu Wielkopolska Siec Szerokopasmowa, partnerství s místní vládou, v rámci kterého bude vybudováno více než 4 000 km páteřní optické a distribuční sítě, přičemž 95 % domácností ve Velkopolském regionu bude v dosahu 4 km od nejbližšího distribučního uzlu. Po dokončení bude síť INEA nejmodernější sítí v Polsku, která bude poskytovat vysokorychlostní širokopásmový přístup více než 500 000 domácnostem v celém Velkopolském vojvodství.

Kromě toho investice Warburg Pincus podpoří snahy společnosti INEA konsolidovat velmi roztříštěný lokální kabelový trh.

Janusz Kosinski, prezident vedení a spoluzakladatel, komentoval: „Společnost Warburg Pincus je velmi zkušeným a úspěšným investorem, který plně podporuje projekt výstavby sítí příští generace ve Velkopolském regionu. Protože jsme se zapojili do výstavby sítí nové generace, hledali jsme partnera, který by nám umožnil dokončit tento projekt v co nejširší možné míře. Spolupráce s Warburg Pincus nám pomůže zajistit úspěch tohoto projektu, který bude přínosem pro všechny obyvatele Velkopolského vojvodství v podobě přístupu k širokopásmovým telekomunikačním službám nové generace. Navíc budeme mít díky podpoře Warburg Pincus další příležitosti k rozvoji našeho podnikání.“

Warburg Pincus má rozsáhlé zkušenosti jako investor v oblasti kabelového průmyslu, stejně jako přední investor v oblasti Střední a východní Evropy (CEE). Společnost Warburg Pincus vytvořila firmu Ziggo (ZIGGO NA), největší kabelovou firmu v Nizozemí, prostřednictvím fúze tří menších regionálních kabelových společností Multikabel, Casema a @ Home. Společnost Warburg Pincus rovněž investovala do kabelových operátorů ve Spojených státech amerických, Spojeném království a několika trzích ve střední a východní Evropě. Od roku 1987 firma investovala více než 1 miliardu amerických dolarů ve 12 zemích střední a východní Evropy. V současné době je minoritním investorem na varšavské burze cenných papírů zapsaným v AmRest. Její dřívější investice zahrnují firmy Zentiva a Euromedic.

Paul Best, výkonný ředitel Warburg Pincus, komentoval: „Jako zkušený investor v kabelovém sektoru identifikovala společnost Warburg Pincus firmu INEA jako skutečně výjimečného operátor. Polský trh s televizním vysíláním a broadbandem profituje z dlouhodobého strukturálního rozvoje a kabelové technologie mají výrazné výhody v porovnání s jinými technologiemi. INEA nás přilákala díky své silné pozici na trhu a potenciálem pro další rozvoj a konsolidaci průmyslu. Kromě toho jsme nalezli výjimečně talentovaný řídící tým, který chce podnikání rozvíjet. Těšíme se na to, že je budeme podporovat jako aktivní partnery a budeme dlouhodobě vytvářet hodnoty.“

Předpokládá se, že tato transakce bude největší letošní investicí typu private equity v Polsku[1].

Dotazy

INEA

Kinga Podraza-Myszkowska

Tel : +48 600 092 124

Email : kinga.podraza-myszkowska@inea.com.pl

Warburg Pincus

Sarah Gestetner

Tel : +44 207 638 9571

Email : sarah.gestetner@warburgpincus.com

Cook Communications (pro společnost Warburg Pincus)

Annie Krasinska

Tel : +48 522-293-28-01

Email : annie.krasinska@cook-comm.com

Poznámka pro vydavatele

O společnosti INEA

Akciová společnost INEA je největším telekomunikačním operátorem v západním Polsku ve Velkopolském vojvodství, který poskytuje moderní telekomunikační služby na bázi sítí nové generace NGN (New Generation Network), jako například širokopásmové síťové architektury typu fiber-to-the-home (FTTH) a sítí s technologií WiMAX ve standardu IEEE 802.16e. Společnost INEA poskytuje integrované telekomunikační služby občanům i firmám. V dosahu společnosti INEA je 360 000 domácností a 170 000 z nich využívá její služby. Nabízí digitální kabelovou televizi, vysokorychlostní internet, telefonní a mobilní služby.

O společnosti Warburg Pincus

Společnost Warburg Pincus je přední světová firma působící v oblasti private equity zaměřená na rozvojové investování. Firma spravuje aktiva v hodnotě více než 30 miliard amerických dolarů. V jejím aktivním portfoliu je více než 125 firem, které jsou velmi diverzifikované pokud, jde o stadium, sektor a geografickou polohu. Společnost Warburg Pincus je zkušeným partnerem vedoucích týmů, které chtějí budovat stabilní firmy s trvale udržitelnou hodnotou. Společnost Warburg Pincus byla založena v roce 1966 a vytvořila 13 fondů hospodařících s private equity, které investovaly více než 40 miliard amerických dolarů do více než 650 společností ve více než 30 zemích.

Od svého vzniku firma investovala více než 13,5 miliardy amerických dolarů do firem působících v oblasti technologií, médií a dat, jako například BEA Systems, FIS, Interactive Data Corp, Endurance International Group, MLM Information Services, Coyote Logistics, Multiview, CAMP Systems, NeuStar, Nuance Communications, RDA Microelectronics, UGS Capital, VERITAS Software, Wall Street Systems a Ziggo.

Společnost má ředitelství v New Yorku a kanceláře v Amsterdamu, Pekingu, Frankfurtu, Honkongu, Londýně, Lucemburku, na Mauritiu, v Bombaji, San Francisku, Sao Paulu a Šanghaji. Další informace naleznete na internetové adrese https://www.warburgpincus.com.

________________________________________

[1] Zdroj MergerMarket, Thomson, Dealogic

Zdroj: ČTK/Protext

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru