Tisková zpráva: Společnost Vivo se stala oficiálním sponzorem fotbalových šampionátů FIFA World Cup™ 2018 a 2022

Společnost Vivo se stala oficiálním sponzorem fotbalových šampionátů FIFA World Cup™ 2018 a 2022

- Vivo se stává exkluzivním smartphonovým sponzorem fotbalových šampionátů FIFA World Cup™ 2018 a 2022

Fotbal je jedním z nejvíce fascinujících sportů a světový šampionát FIFA World Cup je jednou z největších světových sportovních soutěží, která vždy přitahuje pozornost mezinárodního publika. Společnost Vivo jakožto globální značka smartphonů oznámila svou dohodu s Mezinárodní fotbalovou asociací (FIFA) o sponzorování fotbalových šampionátů FIFA World Cup po dobu šesti let, což pokrývá dva turnajové cykly. To znamená, že společnost Vivo bude oficiálním sponzorem fotbalových mistrovství světa v roce 2018 a 2022.

Sponzoring dvou po sobě jdoucích světových šampionátů FIFA

Jako oficiální smartphonová značka sponzorující světový šampionát FIFA bude společnost Vivo postupně sponzorem Konfederačního poháru FIFA 2017 a světového šampionátu FIFA 2018 v Rusku, dále pak Konfederačního poháru FIFA 2021 a světového šampionátu FIFA 2022 FIFA v Kataru. Ohromný globální vliv této šestileté spolupráce vynese společnost Vivo na novou úroveň mezinárodního zviditelnění. Logo společnosti Vivo se během každého zápasu objeví na reklamních mantinelech fotbalových stadionů a na vstupenkách, v pozadí tiskových zpráv a v dalších klíčových propagačních oblastech. K právům asociace FIFA patří zvláštní marketingové programy, jako např. zvaní hostů, kteří budou během předzápasových rozcviček fotografy s telefony Vivo. Později společnost Vivo představí zakázkový telefon FIFA World Cup, který poskytne zákazníkům společnosti Vivo a fotbalovým fanouškům jedinečné zážitky. Navíc pracovníci asociace FIFA budou smartphony Vivo používat v dějišti mistrovství a na Konfederačním poháru FIFA 2017, který bude zahájen 17. června, což bude začátkem spolupráce společnosti Vivo a mezinárodní fotbalové asociace FIFA.

Světový fotbalový šampionát FIFA má jako jedna z největších světových sportovních akcí ohromný vliv a celosvětové pokrytí. Pro značky vyrábějící smartphony včetně společnosti Vivo je sponzorování světového šampionátu FIFA obrovským úspěchem. Viceprezident společnosti Vivo pan NI Xudong uvedl: „Fotbal je sport plný nadšení a kouzla, který dělá velkou radost milionům fotbalových fanoušků na celém světě. Podstatou fotbalu je důsledný a neustálý rozvoj. Společnost Vivo jakožto globální sponzor světového šampionátu doufá, že se jí podaří silně spojit s duchem fotbalu a spotřebitelům z celého světa ukázat společnost Vivo jako kreativní, hravou a mezinárodní značku. Mezitím Vivo vnese do světového šampionátu a fotbalového sportu své ztělesněné, energetické a mladistvé nadšení.“

Trvalé zaměření společnosti Vivo na neustálé zlepšování bylo mezi mnoha globálními značkami v oblasti smartphonů atraktivní pro organizátory světového šampionátu FIFA. Generální sekretářka asociace FIFA paní Fatma Samoura poznamenala: „Fotbal a technologie se každým dnem sbližují, na hřišti i mimo něj, a nyní je skvělý moment k zahájení partnerské spolupráce tohoto druhu s přední globální značkou v oblasti smartphonů. Z úzké spolupráce se společností Vivo máme velikou radost a těšíme se na její angažovanost během další edice světového šampionátu FIFA World Cup a Konfederačního poháru FIFA.“

Sportovní marketing jako nástroj pro internacionalizaci

Společnost začala v roce 2014 expandovat na trzích jihovýchodní Asie a v dalších regionech. Díky vývoji produktu pro místní trh a marketingovým strategiím zaznamenala společnost Vivo rychlý růst a místními zákazníky byla vřele přijímána. Společnost Vivo pokračovala ve svých investicích do výzkumu a vývoje a založila sedm velkých výzkumných center v Číně a ve Spojených státech. Společnost Vivo využívala ke zvýšení povědomí o značce na mezinárodních trzích také sportovní marketing.

V roce 2015 se společnost Vivo stala titulárním sponzorem indické fotbalové ligy Indian Premier League (IPL), sportovní asociace, která se těší velkou popularitou v zemích Britského společenství národů a v Indii. V roce 2016 Vivo zahájilo strategickou spolupráci s basketbalovou asociací NBA China jakožto oficiální sponzor z oblasti mobilních telefonů, kdy pozvala hvězdu NBA Stephena Curryho, aby se stal čestným ambasadorem telefonu Xplay6, vlajkového produktu společnosti. Sponzorováním světového šampionátu FIFA společnost Vivo usiluje o získání ještě větší pozornosti na světové scéně.

Společnost Vivo usiluje o vytváření dalších průlomových výrobků pomocí svého technologického pokroku a vývoje značky. Sponzoring světového šampionátu FIFA je zřetelným signálem progresivní expanze společnosti Vivo na mezinárodních trzích.

O společnosti Vivo

Tato mladá globální značka smartphonů se zaměřuje na poskytování dokonalé kvality zvuku a bezchybného fotografování s nejmodernější technologií. Společnost Vivo vyvíjí dynamické a stylové produkty pro nadšené mladé zákazníky. Tato společnost patří podle zprávy z prvního čtvrtletí 2017 výzkumné agentury IDC mezi 5 největších světových značek v oblasti smartphonů.

O asociaci FIFA

Mezinárodní federace fotbalových asociací FIFA (Federation Internationale de Football Association) je asociace, která se primárně řídí švýcarskými zákony, byla založena v roce 1904 a sídlí ve švýcarském Curychu. FIFA má 211 členských asociací a jejím cílem, který je zakotven v jejích stanovách, je neustálé zlepšování fotbalu.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/517897/Vivo.jpg

KONTAKT: Sylvia Wu, +86-755-36991888 kl. 8060, sylvia.wu@vivoglobal.com

Zdroj: ČTK/Protext

Komentáře

Nahoru