Společnost Twitter snížila ztrátu o 44 miliard a prudce zvýšila příjmy

Americké společnosti Twitter klesla ve třetím čtvrtletí čistá ztráta na 131,7 milionu dolarů, což je v přepočtu zhruba 3,2 miliardy korun z loňských srovnatelných 175,5 milionu dolarů. Příjmy této společnosti však prudce vzrostly. Aby toho nebylo málo, firma zklamala investory slabším  výhledem na čtvrté čtvrtletí, což stáhlo dolů akcie v rámci elektronických obchodů po oficiálním uzavření trhů o více než deset procent.

 Příjmy ve třetím čtvrtletí stouply o 57,6 procenta na 569,2 milionu dolarů, což bylo více, než čekali analytici. Firma však uvedla, že ve čtvrtém čtvrtletí čeká příjmy v rozmezí 695 milionů až 710 milionů dolarů.

Společnost tak zklamala analytiky, kteří v anketě agentury Reuters očekávají v průměru příjmy až 739,7 milionů. To naznačuje, že bude ještě nějakou tu dobu trvat, než nová strategie generálního ředitele Jacka Dorseye bude fungovat tak, jak by si představovali.

Počet uživatelů Twitteru mírně vzrostl

Počet pravidelných uživatelů mírně vzrostl. Firma uvedla, že zhruba 321 milionů uživatelů nyní využívá službu nejméně jednou měsíčně. To je o 1,6 procenta více než v předchozím čtvrtletí.

Screenshot_3

Jack Dorsey propustil 8 % zaměstnanců a jmenoval nového předsedu správní rady

Potom co byl Dorsey jmenován ředitelem společnost Twitter propustila 8 % zaměstnanců a předsedou správní rady byl nově jmenován bývalý manažer společnosti Google Omid Kordestani.

Zdroj: E-Svet-e15

Komentáře

Nahoru