Společnost Terrafugia začne do 10 let prodávat létající auta

Bylo jen otázkou času, kdy nějaká automobilka přijde s nápadem létajících. A přesně tohoto se chytla společnost Terrafugia, která se zabývá výzkumem a vývojem létajících automobilů. Tato netradiční automobilka navíc slibuje, že do 10 let bude prodávat létající automobily s hybridním pohonem, který dokáže vzlétat a přistávat také vertikálně.

Co si budeme povídat, létající auta by byla určitě velkou senzací po celém světě.

První model vznikl v roce 2014

Společnost zabývající se létajícími automobily založili 2 studenti aeronautiky a astronautiky v roce 2006. V roce 2014 se jim povedlo vytvořit první létající auto, konkrétně tedy letadlo se skládacími křídly.

Tento úplně první model má označení Transition. Tento model má konvenční pohon a dokáže letět rychlostí až 160 km/h na vzdálenost 640 kilometrů. Bohužel v tomto případě vám nebude stačit klasický řidičský průkaz, ale běžná licence pro sportovní letadla.

SS-TransitionUnfoldPlanesLWM

Na obrázku můžete vidět letadlo se skládácími křídly – Transition.

Model TF-X by se měl objevit do 10 let

Druhý model by se měl objevit už do 10 let, tedy někdy mezi roky 2023 – 2025. Tento model by měl nést označení TF-X a měl by létat i jezdit autonomně, tedy bez zásahu řidiče/pilota. I přesto by měl každý majitel létajícího automobilu projít základním výcvikem, aby dokázal například správně odhadnout, kde s letadlem přistát, respektive vzletět.

but-terrafugia-is-turning-most-of-its-attention-to-its-next-model-the-tf-x-the-tf-x-will-take-off-fly-and-land-autonomously-1024x768

Druhý model – TF-X.

terra-5

Druhý model – TF-X.

terra

Druhý model – TF-X.

Zdroj. Terrafugia

Štítky:

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru