Dnes vyšlo 15 článků

Společnost TELE3 rozšířila svou doplňkovou službu SEO hosting. Nyní mají zákazníci k dispozici 50 unikátních serverů

Společnost TELE3 rozšířila svou doplňkovou službu SEO hosting. Nyní mají zákazníci k dispozici 50 unikátních serverů

Do nového roku vykročila směle česká společnost TELE3, provozovatel jednoho z mála tuzemských SEO hostingů. Podstatou této doplňkové služby, jež je poskytována zdarma k placené službě Multihosting, je umožnit zákazníkům hostovat několik desítek svých projektů či domén u jednoho poskytovatele webhostingu a na různých IP adresách, které mohou mít také zcela odlišnou geografickou polohu.*

Smyslem je tak oddělit od sebe pomocí odlišných IP adres spřízněné projekty a zajistit tak jejich bezproblémový chod.

Toto řešení napomáhá k tomu, aby vyhledávač spřízněné projekty odkazující z jedné IP adresy (stejný server, VPS atd.) na jiný konkrétní project, nevyhodnotil jako linkfarmu a nepřikládal těmto stránkám malou anebo vůbec žádnou váhu.

Služba SEO hosting umožňuje uživatelům se také vyhnout situacím, kdy se na jedné IP adrese společně s vaším projektem nalézá také několik dalších webových stránek, které se nějakým způsobem mohou znelíbit vyhledávačům (na stejné IP adrese se nachází projekty rozesílající hromadný spam, pornoservery atd.).

Přitom se nemusí ale jednat jen o cizí projekty, ale k podobnému důsledku může dojít také po prolomení zabezpečení vašeho webu. V takovém případě útočníci zneužijí jeden z vašich projektů k rozesílání nevyžádané pošty a důsledek je tak zcela stejný.

Stejně tak může rozmělnění projektů pod více odlišných IP adres napomoci k lepší indexaci webových stránek ze strany robotů. Pokud umístíte svůj web na stejnou IP adresu, na které jako běží spousta dalších webů se spoustou stránek (např. velký eshop s miliony podstránek), tak se může stát že robot k vám bude chodit méně, než kdyby vaše stránky sídlily na jiné IP adrese.

* Služba SEO hosting je dispozici je všem klientům, kteří mají u jednoho úču u TELE3 vedeno minimálně 20 domén, alespoň jednou si dobili kredit v rámci kreditního systému.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru