Společnost SurfCast obvinila Microsoft za narušení patentu

Malá společnost SurfCast se domnívá, že Microsoft porušil patent na Live Tiles (Živé dlaždice) v nových operačních systémech Windows 8, Windows RT a Windows Phone 8. Podle patentu z roku 2009, který patří Microsoftu, je dokonce zmínka o podobě s Live Tiles společnosti Surfcast.

Oficiální vydání OS Windows 8 ve verzi pro tablety s názvem Windows RT proběhlo minulý pátek a prezentace se uskutečnila toto pondělí. Dlaždicový interface je jednou z hlavních změn operačních systémů Windows 8.

Různé aplikace a přílohy se pomocí Live Tiles zobrazují na obrazovce a upozorňují na nové nebo aktualizované programy. Podobně původní Live Tiles zobrazují aktuální informace a využívají se především na dotykových displejích. Společnost SurfCast se domnívá, že použitím Live Tiles v programových platformách počítačů a mobilních zařízení je narušován její patent. V soudní žalobě proti Microsoftu se poukazuje na fakt, že napodobený je systém pro zobrazení několika zdrojů informací, který byl patentován roku 2004.

Představitelé SurfCast popisují svoje dlaždice jako dynamicky se obnovující ikony, které se liší od běžných ikon programů a souborů a mohou zobrazovat obsah v reálném čase. Podobně dochází k použití příloh také ve Windows Store a narušení patentu SurfCast.

Společnost SurfCast požaduje v soudním řízení proti Microsoftu uznání narušení patentu a kompenzaci. Společnost Microsoft se zatím k problému nevyjádřila.

Zdroj: CS Monitor

Komentáře

Nahoru