Dnes vyšlo 15 článků

Společnost Sony uvedla na trh USA nové přenosné zařízení SmartWatch, kterým je možné ovládat smartphone na dálku

Sony se nevzdala a po zklamání s LiveView (rok 2010) představila letos na veletrhu CES (Consumer Electronics Show – největší veletrh elektroniky na světě v Las Vegas) další přenosné zařízení – SmartWatch. Tyto „hodinky“ se začnou prodávat v USA za cenu 149 dolarů.

Stejně jako LiveView i SmartWatch je v podstatě jen malý sekundární displej, který lze připojit k libovolnému Bluetooth zařízení se systémem Android 2.1 nebo novější. Tentokrát zařízení obsahuje multi – dotykový displej.

Kromě sdělení času mohou uživatelé číst celé e-maily a textové zprávy na 1,3 palcovém OLED displeji a mohou ovládat přehrávání hudby na telefonu. Sony vydala také SDK (software development kit) pro více než 60 mini aplikací, které čekají v obchodě Play Google pro všechny fanoušky her.

Zajímavá je nyní aplikace „Find Phone“, když se ztratí telefon a pomocí Smart Watch jej lze najít. Nebo aplikace „Endomondo“ pro organizaci jízd. SmartWatch prostě umožní ponechat si svůj smartphone v kapse a ovládat jej pomocí náramkových hodinek.

Zdroj: TechCrunch

Komentáře

Nahoru