Tisková zpráva: Společnost Silent Circle rozšiřuje nabídku šifrované komunikace

Šifrované mezinárodní volání i pro nepředplatitele je nyní k dispozici celosvětově.

Silent Circle, soukromá telekomunikační firma, která revolučním způsobem mění zachovávání soukromí na mobilních zařízeních pro organizace a jednotlivce, dnes oznámila rozšíření nabídky služeb šifrovaného hybridního volání Out-Circle Calling (OCC) do 79 zemí světa. Díky této technologii mohou uživatelé prostřednictvím firemních telefonů Silent Phone provádět a přijímat šifrované hovory, a to aniž by byli předplatiteli služby Silent Circle. Spuštění nového globálního volání Out-Circle Calling je zásadním průlomem v tradičních modelech mobilní komunikace, který vyžaduje, aby jednotlivci a firmy za zahraniční volání platili drahé roamingové poplatky. Naproti tomu služba Out-Circle Calling nabízí uživatelům telefonů Silent Phone telefonování VoIP s vysokým stupněm věrnosti hlasu. Hovory lze provádět jak v rámci běžných mobilních sítí tak v rámci běžných telefonních sítí (PSTN) prostřednictvím šifrované mobilní komunikační technologie firmy Silent Circle, která je dostupná všude tam, kde je k dispozici signál pro mobilní telefony a Wi-Fi sítě.

Logo – https://photos.prnewswire.com/prnh/20121016/LA92632LOGO

Počínaje dneškem tak uživatelé, kteří si vyberou některou z nabídky služeb mezinárodního šifrovaného volání firmy Silent Circle, získají jedinečné desetimístné telefonní číslo Silent Phone, které jim umožní provádět hovory i „mimo svůj okruh“, a to i do podstatně vyššího počtu zemí (4x – 5x) než kolik nabízí největší konkurenti Skype a Viber. Tarify pro šifrované volání Out-Circle (https://www.silentcircle.com/pricing) začínají na ceně 12,95 dolarů za 100 minut a zahrnují neomezené volání ostatním uživatelům sítě Silent Phone, neomezené posílání SMS zpráv po celém světě v rámci sítě Silent Text a možnost přijímat hovory na vaše číslo Silent Phone od kohokoli na světě, plus 100 minut na volání osobám, které nejsou předplatiteli služeb Silent Circle, a to do všech zemí, kde firm Silent Circle působí (https://www.silentcircle.com/coverage). Tarify s více minutami navíc (https://www.silentcircle.com/pricing) je možné získat za cenu 19,95 dolarů za 250 minut, 24,95 dolarů za 500 minut a 39,95 dolarů za 1000 minut. Hovory lze přijímat z kteréhokoli místa na světě za cenu standardního meziměstského hovoru, kterou platí volající.

„Služba Out-Circle firmy Silent Circle pro šifrované mezinárodní volání představuje významný krok k tomu, aby se soukromá šifrovaná komunikace dostala k uživatelům ze všech koutů světa. Služby Silent Phone a Silent Text již dnes nabízí nepřekonatelné výhody, ovšem díky dnešní expanzi nabízíme našim zákazníkům skvělé výhody v oblasti úspory nákladů a flexibility,“ řekl Mike Janke, generální ředitel firmy Silent Circle. „Faktem zůstává, že služba Out-Circle Calling nabízí zákazníkům alternativu k tradičnímu mobilnímu volání, kterou může využít jak váš soused tak obchodníci, kteří často cestují do zahraničí, a to za velmi příznivé ceny. Širší geografický dosah, spolu se špičkovou kvalitou hovoru a nepřekonatelnou ochranou soukromí, které služba Silent Phone nabízí, tak umožňuje zákazníkům firmy Silent Circle z řad jednotlivců i firem, využívat bezpečný způsob komunikace jak při místních tak mezistátních hovorech.

„Prostřednictvím služby Out-Circle Calling tak firma Silent Circle přímo útočí na tradiční model zahraničního volání a nabízí zákazníkům alternativu k vysokým poplatkům za mobilní roaming. To je zvlášť důležité pro naše firemní zákazníky a zákazníky z řad státních úřadů na celém světě,“ řekl Vic Hyder, obchodní ředitel firmy Silent Circle. „Poplatky za mezinárodní hovory a roamingové poplatky představují významnou část režijních nákladů pro evropské a latinskoamerické firmy. Naše šifrované volání zcela eliminuje nutnost hrazení roamingových poplatků a navíc – díky technologii Silent Phone – chrání soukromí uživatelů.“

V době kdy jsou lidé ohroženi vzrůstající kriminalitou a hrozbou vyzrazení osobních údajů v důsledku vzrůstající kriminality, státem sponzorované, průmyslové či internetové špionáže, firma Silent Circle zcela mění způsob jakým lidé komunikují. Zákazníci firmy Silent Circle mohou využívat telefony Silent Phone pro vysoce kvalitní hlasové a videohovory na mobilní zařízení s operačním systémem iOS i Android a mohou také využívat službu Out-Circle Calling pro volání na ostatní telefonní čísla. Komunikace mezi telefonem Silent Phone a ostatními uživateli je šifrovaná a zabezpečená prostřednictvím sítě Silent Circle. Telefonní přístroj Silent Phone pro osobní počítače, který firma Silent Circle také poskytuje, nabízí uživatelům přenosných a stolních počítačů se systémem Windows další možnosti v oblasti šifrovaných a zabezpečených videokonferencí. Služba Silent Text umožňuje uživatelům zasílat a přijímat šifrované mobilní zprávy, včetně odesílání příloh o velikosti až 100 MB. Služba nabízí také funkci, která bezpečně smaže odeslané zprávy, včetně příloh podle nastaveného časového intervalu, a to jak na mobilních zařízeních odesílatele, tak na mobilních zařízeních příjemce.

Prostřednictvím mobilního telefonu Blackphone mohou zákazníci využívat také další jedinečné komunikační aplikace firmy Silent Circle. Blackphone je vůbec prvním chytrým telefonem na světě, který dává ochranu soukromí a osobních informací uživatelů přímo do jejich rukou. Mobilní telefon Blackphone, vyrábí firma SGP Technologies, se sídlem ve Švýcarsku, která je společným podnikem společností Silent Circle a Geeksphone, španělské firmy zabývající se vývojem mobilních telefonů. První dodávka telefonů Blackphone zákazníkům se uskutečnila letos v červnu. Tento přístroj je vybaven operačním systémem PrivatOS, který je založen na technologii Android™ a nabízí řadu bezpečnostních rozšíření a kompletní sadu aplikací se zřetelem na maximální ochranu soukromí a osobních údajů, včetně technologií Silent Phone a Silent Text.

O SPOLEČNOSTI SILENT CIRCLE

Silent Circle je soukromá komunikační společnost se sídlem ve Švýcarsku, která nabízí revoluční platformu umožňující šifrovanou komunikaci mezi mobilními telefonními zařízeními, a to jak při přenosu hlasu a videa, tak při sdílení textových zpráv a souborů. Spoluzakladateli společnosti Silent Circle jsou Mike Janke, bývalý expert organizace Navy SEAL na bezpečnost, Phil Zimmerman, světově proslulý tvůrce technologie pro šifrování hlasu a dat na internetu, který byl v roce 2012 uveden do internetové Síně slávy a Jon Callas, který vytvořil šifrování pevného disku ve firmě Apple a byl spoluzakladatelem firmy PGP Corporation. Více informací o firmě Silent Circle najdete na webových stránkách: https://www.silentcircle.com

Kontakt pro tisk:

Spojené státy Americké:

Tom Resau

W2 Communications

tom@w2comm.com

703-877-8103

Spojené Království a Evropská unie:

Dulcie McLerie

Eskenzi PR Ltd.

dulcie@eskenzipr.com

+ 44-2071-832-837

Zdroj: ČTK/Protext

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru