Společnost Samsung chce přidat snímač na otisky prstů i do levnějších mobilních zařízení

Bezpečnosti není nikdy dost a toho se drží i společnost Samsung. Společnost se rozhodla, že v průběhu příštího roku překvapí své zákazníky a přidá snímač na otisky prstů i do levnějších zařízení. Samsung tak chce především konkurovat konkurenčním firmám, které už nabízí snímače na otisky prstů ve svých zařízeních za podstatně nižší cenu. Například takový Coolpad Note 3 stojí jen 135 dolarů.

Teď už je jen otázka, zda se Samsungu podaří dosáhnout takovéhle cenové úrovně i při svých zařízeních. Vývoj snímače na otisky prstů totiž není nejlevnější záležitostí. Samsung ovšem pracuje na tom, aby byla cena mnohem nižší, což se odrazí i na dostupnosti snímačů na otisky prstů v levnějších mobilech, jako jsou například modely Samsung Galaxy J5 nebo Samsung Galaxy Trend.

samsung-galaxy-tab-s-fingerprint-e1401276454435

Spolu s otisky prstů by se mobilní telefony mohly dočkat podpory Samsung Pay

Mobilní telefony by se zároveň mohly dočkat podpory Samsung Pay, což by mohlo také rozšířit popularitu platebního systému. Jednalo by se tak o další významný bezpečnostní krok od Samsungu.

Olimpicshop

Mobilní telefony Samsung získaly certifikát, díky kterému je můžou využívat vládní instituce

Prvním velkým úspěchem společnosti bylo integrování standardu KNOX do systému Android 5.0 Lollipop, jako uzavření spolupráce s BlackBerry, které zvýšilo renomé mobilních telefonů Samsung Galaxy ve vládním sektoru. High-endové modely získali certifikát, díky kterému je můžou používat i instituce, jako je například FBI.

Zdroj: Samsungmagazine

Komentáře

Nahoru