Tisková zpráva: Společnost Roku zveřejnila program „Roku Powered“

Tento program umožní poskytovatelům služeb zvýšit pomocí internetu hodnotu nabídek předplacených televizních kanálů (Pay TV)

IBC2014

Společnost Roku Inc. dnes oznámila, že zaváděním programu Roku Powered™ hodlá rozšířit svou mezinárodní přítomnost. Nyní se zaměřila na poskytovatele služeb předplacené televize (Pay TV) mimo území USA a nabízí licenci k využívání technologie, na jejímž základě funguje její platforma pro streamování obsahu. Poskytovatelé tak budou moci dodávat spotřebitelům prostřednictvím internetu uživatelsky definovaný zábavní obsah.

„Ze strany poskytovatelů služeb Pay TV výrazně vzrostla poptávka po snadném řešení, které bude vycházet vstříc rostoucímu zájmu spotřebitelů o zábavní obsah přenášený prostřednictvím internetu,“ uvedl Steve Shannon, generální ředitel obsahu a služeb ve společnosti Roku. „Díky prvotřídnímu softwaru, cenově přístupnému designu hardwaru a širokému výběru obsahu se Roku stává pro poskytovatele služeb Pay TV ideálním strategickým partnerem, s jehož pomocí mohou svým uživatelům přinášet výjimečné mediální zážitky a připravit si půdu pro úspěch v tomto rychle se měnícím světě videoobsahu poskytovaného přes internet.

Program Roku Powered umožní díky přizpůsobení a integraci služeb Pay TV optimalizovat uživatelské prostředí, snížit míru fluktuace zákazníků a podpořit upgrade na úrovni TV a širokopásmového přenosu. Program Roku Powered zajistí poskytovatelům služeb Pay TV přístup k úspornému hardwaru, rychlému softwaru, jednoduchému a intuitivnímu uživatelskému rozhraní a široký výběr streamovaného obsahu. Jeho součástí rovněž bude přístup k trvalým aktualizacím softwaru, takže zákazníkům budou stále přinášeny jen ty nejlepší a aktuální uživatelské zážitky. Softwarové úpravy budou zahrnovat prosazování značky provozovatele PayTV v celém uživatelském prostředí, dále vlastní témata uživatelského rozhraní, integrované propagační funkce a řízení streamovaného obsahu dostupného prostřednictvím platformy.

Společnost Roku se stala průkopníkem tohoto přístupu ve spolupráci se společností BSkyB (Sky). V návaznosti na obchodní vztah, který byl navázán v roce 2012, vyvinuly společnosti Roku a Sky zařízení NOW TV Box, které bylo uvedeno na trh v roce 2013. Společnost Roku tehdy poprvé začala poskytovat licence na svou oceněnou platformu pro streamování obsahu a umožnila tak Sky rozšířit její vůdčí pozici v oblasti služeb streamování over-the-top využitím cenově přístupného designu hardwaru spolu s bezpečnou softwarovou platformou.

Emma Lloyd, ředitelka pro korporátní podnikový vývoj ve společnosti Sky, k tomu poznamenala: „Inovativní přístup k licencování, který jsme vyvinuli ve spolupráci se společností Roku, vedl k výraznému zkrácení doby uvedení našich výrobků na trh a tím nám umožnil díky zavádění výkonného a velmi kvalitního streamovacího boxu využít rostoucí poptávky po internetové televizi. Zařízení NOW TV Box, které již sehrává důležitou roli při zajišťování naší vůdčí pozice v oblasti služeb typu over-the-top, nabídne zákazníkům další jednoduchý přístup k obsahu Sky a přispěje k rozšiřování naší distribuční sítě.“

Steve Shannon bude dne 11. září hovořit na konferenci IBC Leaders’ Summit v Amsterdamu a bude k dispozici, aby se soukromě sešel s poskytovateli. Další informace naleznete na adrese www.roku.com/rokupowered nebo vám budou sděleny na e-mailu: rokupowered@roku.com.

O společnosti Roku Inc.

Společnost Roku je tvůrcem oblíbené platformy pro streamování mediálního zábavního obsahu do televizorů. Výrobu přehrávačů a modulů Roku pro streamování obsahu zajišťuje vlastními silami a prodej pak prostřednictvím větších maloobchodníků v USA, Kanadě, Velké Británii a Irsku. V rámci výroby co-brandovaných modelů televizorů značky Roku poskytuje společnost jejich výrobcům licence na svůj provozní systém a poskytovatelům služeb Pay TV nabízí licence k užívání platformy, jejímž prostřednictvím mohou uživatelům přinášet výjimečné zážitky při co-brandovaném streamování. Společnost Roku byla založena Anthonym Woodem, vynálezcem digitálního videorekordéru, je v soukromém vlastnictví a sídlí v Saratoze ve státě Kalifornie (USA).

Roku je registrovaná ochranná známka a Roku Powered je ochranná známka společnosti Roku, Inc. v USA a dalších zemích.

Kontakt

Context PR for Roku

Frank Smith, +44 (0) 1625 507208

frank.smith@contextpr.co.uk

Source: Roku Inc.

Tuto tiskovou zprávu si můžete prohlédnout online na:

https://www.businesswire.com/news/home/20140908005211/cs

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Zdroj: ČTK/Protext

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru