Společnost Rockaway koupila druhý největší e-shop Mall.cz a srovnávač cen Heureka.cz za 5,4 miliardy korun

Investiční skupina Rockaway Capital dnes oznámila, že se dohodla na uzavření smlouvy o převodu 100% podílu ve společnosti Netretail Holding B.V., která provozuje internetové obchody Mall na trzích v České republice, Slovensku, Maďarsku, Polsku a Slovinsku a společnosti Naspers OCS Czech Republic s.r.o., provozující online srovnávače Heureka na českém a slovenském trhu. Dokončení transakce je podmíněno souhlasem regulátora.

Investiční skupina Rockaway kupuje za víc než 200 milionů eur (5,4 miliardy korun) druhý největší e-shop v Česku Mall.cz a srovnávač cen Heureka.cz. Obchod financují miliardáři Daniel Křetínský, Patrik Tkáč a investiční skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.

Jedná se o jednu z největších transakcí v maloobchodu v posledních letech; informovala o tom mluvčí Rockaway Michaela Papežová. 

heureka mall-logo-ctverec-wd-pt-43925

Společnost Rockaway Capital se dohodla na převodu stoprocentního podílu

Rockaway Capital se dohodla na uzavření smlouvy o převodu stoprocentního podílu ve společnosti Netretail Holding, která provozuje internetové obchody Mall, a společnosti Naspers OCS Czech Republic, provozující on-line srovnávač Heureka.cz.

Mall i Heureka jsou úspěšné společnosti, které skvěle rozvinou naše stávající aktivity na poli e-commerce. Máme díky tomu před sebou příležitost, jak během velmi krátké doby atakovat obrat 1 miliardu euro a obsadit pozici e-commerce lídra v regionu Střední Evropy, který přinese nové služby a pomůže rozvoji internetové ekonomiky v celém regionu,“ říká Jakub Havrlant, CEO Rockaway.

Dopad transakce na trh e-commerce bude podle obchodního ředitele společnosti Netdirect Marka Kršky záviset především na tom, jak se skupina Rockaway popasuje s dvěma úkoly, které před ní stojí.

Zaprvé se musí jednoznačně oddělit fungování Mall.cz a srovnávače Heureka.cz; uvedl.

Rockaway také podporuje technologické startupy, které mají globální potenciál

Rockaway se jako investiční skupina soustředí na budování a akvizice internetových byznysů na rostoucích trzích. Vedle toho také podporuje technologické startupy, které mají globální potenciál a pro jejich rozvoj využívá své zázemí v USA, Praze a Brazílii. E-commerce vnímá Rockaway jako strategickou oblast, kde byla doposud aktivní prostřednictvím sítě specializovaných e-shopů pod hlavičkou E-commerce Holdingu. Nové subjekty jsou příležitost, jak vybudovat seskupení silných značek v středoevropském kontextu.

Rockaway je velice zkušený e-commerce investor a pro budoucnost Netretailu si neumím představit lepšího partnera.Internetové obchodování je stále ještě v začátcích a toto je pro nás důležitý milník v pokračování cesty, kterou jsme začali před patnácti lety, řekl k transakci Ondřej Fryc, CEO a zakladatel Netretailu.

Zdroj: Rockycapital

Komentáře

Nahoru