Společnost Profinit dokončila fúzi. Je ryze česká a plánuje expanzi

Přední poskytovatel služeb v oblasti IT a významná česká softwarová firma – Profinit – od 1. července 2016 vystupuje pod novým obchodním názvem Profinit EU, s.r.o.. Ke změně obchodního jména došlo po dokončení akvizice společnosti českými majiteli.  

Čtyři členové českého managementu po osmi letech odkoupili společnost od rakouské skupiny jménem New Frontier Group. Oficiální zpráva o akvizici byla zveřejněná v prosinci loňského roku, přičemž k prvnímu červencovému dni byla fúze původní společnosti Profinit, s.r.o. a mateřské společnosti Profinit EU, s.r.o. dokončená. Firma Profinit EU, s.r.o. byla založena v roce 2015, a to pro akviziční účel.

Tomáš Pavlík - CEO Profinit

Tomáš Pavlík, CEO Profinit EU, s.r.o.

Manažerský tým společnosti nyní tvoří Tomáš Pavlík, Pavel Jíhlavec, Tomáš Smolík a Tomáš Krátký. V křesle generálního ředitele sedí stále Tomáš Pavlík.

Společnost Profinit, s.r.o. byla založena už v roce 1998, přičemž se vypracovala na významnou firmu v segmentech application outsourcing a information management. Mezi klienty tohoto velkého hráče na tuzemském trhu patří Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka, O2 či Vodafone.

Profinit, s.r.o., který zaměstnává přes 300 IT odborníků, se koncem roku 2015 pyšnil obratem 400 milionů korun.

„Buyout je součástí naší strategie a představuje novou kapitolu příběhu růstu společnosti v odvětví vývoje softwaru na zakázku. Umožní nám se ještě více prosadit nejen na tuzemském trhu, ale také v západní Evropě a USA,” řekl ke změně Tomáš Pavlík, CEO Profinitu.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru