Společnost Panasonic investuje do továrny automobilky Tesla Motors

Vysoký zájem o připravovaný elektromobil Tesla Model 3 předčil veškerá očekávání. Automobilka doposud obdržela téměř půl milionů předobjednávek. A z tohoto důvodu společnost hledá způsob, jak uspokojit poptávku, která výrazně převyšuje nabídku. Elon Musk, CEO dynamicky se rozvíjející automobilové společnosti, uzavřel dohodu s japonskou firmou Panasonic Corporation.

Společnost Panasonic Corporation investuje do výstavby výrobního závodu Gigafactory částku 1,6 miliardy dolarů. V továrně se budou vyrábět baterie pro nový Model 3. Tesla Motors plánuje každoročně vyrábět alespoň 500 tisíc elektromobilů, přičemž tento cíl chce splnit ještě do roku 2018. Původně bylo plánované tento cíl splnit do roku 2020.

bar-519681_1280

Panasonic investuje do výrobní továrny Tesla Motors.

Japonský gigant věří v úspěšnost automobilky zaměřující se na výrobu elektromobilů, a proto se rozhodla do ní investovat. Zájem o automobily vyjíždějící z výrobny Tesla Motors je stále vyšší, protože nejnovější Model 3 má být cenově dostupný i běžným uživatelům.

Zdroj / Foto: Engadget

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru