Společnost Mozilla vydala novou verzi prohlížeče Firefox

Firefox 14 má být bezpečnější a rychlejší. Pokud se použije vyhledávací služba Google, tak prohlížeč automaticky nastaví zabezpečený protokol HTTPS. Tím bude znemožněno webovým stránkám sbírat data uživatelů při procházení obsahu.

Zároveň se objevila možnost zobrazení na celé obrazovce v režimu OS X Lion 10.7 a nová je funkce spouštění zásuvných modulů, která umožňuje omezovat nebo povolovat jejich činnost. Ve vyhledávacím řádku se nyní automaticky objevuje vypisování stránek s jejich identifikací. V případě, že zdrojová stránka nepoužívá šifrování, objeví se v levé části symbol Země. U stránky s SSL šifrováním se objeví znak zámku а nápis HTTPS a při rozšířeném šifrování bude zámek zelený.

Vyhledávačem, který je do Firefox 14 automaticky přednastaven, je Google, ale možnost vybrat si vlastní vyhledávač zůstala zachována. V současné době je Firefox 14 dostupný pro operační systémy Windows, Mac OS X a Linux. Mozilla se chystá vydávat novou verzi prohlížeče každých 6 týdnů. Firefox 15 je nyní ve zkušební verzi testován na takzvaném Aurora Channel.

Zdroj: EWeek

Komentáře

Nahoru