Dnes vyšlo 1 článků

Společnost Microsoft zahájila prodej tabletu Surface

Na stránkách společnosti Microsoft se objevila možnost předobjednávek na tablet Surface, který byl představen před několika měsíci. Zatím nejsou známé přesné počty objednávek, ale za jediný den byla údajně prodána celá první série tabletů pro USA, Kanadu, Francii a Velkou Británii.

V prodeji se objevil model s pamětí 32 GB, operačním systémem Windows 8 RT s dodací lhůtou 3 týdny a cenou 499 dolarů (což odpovídá přibližně částce 9.600 Kč). K dispozici je také stejný model s černý krytem za cenu o 100 dolarů vyšší a model s 64GB pamětí, který je oproti základnímu modelu o 200 dolarů dražší. Dražší modely mají dodací lhůty pouze 1 – 2 týdny.

Tablet Surface má procesor s architekturou ARM od Nvidia. Příjemným překvapením je předinstalovaný balík kancelářských programů Office 2013, který je speciálně určen pro Windows 8.

Microsoft Surface

Microsoft Surface je poměrně velkým tabletem, protože má úhlopříčku obrazovky 26,9 centimetru, což je o téměř 5 centimetrů více než iPad od Apple. Tablet je dostatečně rychlý, ale kamera je méně kvalitní. Také programy, které nejsou vytvořeny přímo Microsoftem, pracují pomaleji. Vynikající je prohlížeč a multimediální přehrávač. Hlavními konkurenty Surface jsou iPad, Samsung Galaxy Tab a nové tablety Dell, Asus a Lenovo.

Microsoft Surface

Zdroj: Microsoft

Komentáře

Nahoru