Společnost Microsoft vyvíjí holografickou komunikaci ve stylu Star Wars

hologram

Americká společnost Microsoft si užívá spoustu zábavy s novým projektem HoloLens. Zatímco příznivci s nadšením očekávají, kdy si budou moci projekt vyzkoušet. Výzkumný tým vyvinul vychytávku jménem Holoportation. Vytvoří živý hologram osoby, která se nachází ve vedlejší místnosti.

V jedné místnosti se nachází masivní seskupení 3D kamer, které zachytávají celkový pohyb a řeč osoby. V druhé místnosti HoloLens vytváří projekci. Uživatel zařízení HoloLens může projekci vidět a pracovat s ní. Hologram si může nahrát, opětovně pustit anebo zmenšit.  První demonstrace HoloLens spatřila světlo světa před více než jedním rokem.

Společnost Microsoft vyhledává způsoby, jak hologram využijí běžní lidé. Bude ještě chvíli trvat, než začnou hologram využívat lidé v běžném životě. Hlavní důvod je, že je potřeba nespočetné množství hardwaru. Vývojářská edice HoloLens se prodává od dnešního dne a stojí 3 000 dolarů.

Zdroj / Foto: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru