Společnost Microsoft představila nové pokolení MS Office

Hlavní změnou oproti předešlým verzím jsou nové funkce ukládání dokumentů do oblačných úložišť a integrace se sociálními sítěmi. Nová verze Office 365 Home Premium Preview je online službou a uživatelé si ji mohou již stáhnout.

Základní instalace není složitá a trvá jen několik minut. Se základní instalací je možné ihned pracovat, ale celková instalace na počítač je mnohem delší. Zatím je k dispozici pouze anglická a španělská verze. Kancelářský balík MS Office je vyladěný pro oblačné služby a funguje optimálně s operačním systémem Windows 8.

Nový MS Office je optimalizován pro práciPC a tablety. Přes interface Ribbon mu nedělá problém rozpoznat dotekové ovládání. Optimalizace proběhla také pro aplikace OneNote a Lync. Office Home a Student 2013 s aplikacemi Word, Excel, PowerPoint a OneNote bude dostupný také pro mobilní platformu Windows RT. Dokumenty se budou automaticky synchonizovat se službou Microsoft SkyDrive, kterou nyní používá přes 60.000.000 uživatelů. Microsoft slíbil, že registrovaní uživatelé obdrží větší prostor na ukládání dat na SkyDrive a také zdarma minuty na Skype.

 Zdroj: CS Monitor

Komentáře

Nahoru