Společnost Meta se spojila s firmami Balenciaga, Prada a Thom Browne a spustila virtuální obchod s módou pro avatary

Společnost Meta se spojila s firmami Balenciaga, Prada a Thom Browne a spustila virtuální obchod s módou pro avatary

Společnost Meta spustí svůj online obchod v metaverzi, který umožní módním značkám prodávat své výrobky virtuálním avatarům. K tomuto účelu se již přihlásily značky Balenciaga, Prada a Thom Browne, které chtějí obchodovat v metaverzi budované společností Meta.

Zakladatel a generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg hovořil 17. června o chystaném avatarském obchodě v živém videopřenosu s vedoucí módního oddělení Instagramu Evou Chen.

“V podstatě se jedná o obchod s oblečením pro vašeho avatara Meta. Už máme spoustu různých volných oděvů… ale chtěli jsme vytvořit také značkový trh,” řekl Zuckerberg a dodal: “Obrovská část toho, jak se lidé vyjadřují, je prostřednictvím toho, co nosí za módu.”

Miliardář a podnikatel dodal, že je “opravdu skvělé” vidět, jakou práci Meta na poli módy odvádí.

“Velkou část snu zde tvoří snaha zpřístupnit ji komukoli,” zdůraznil.

Chenová, která to označila za “vášnivý projekt”, zase hovořila o značkách, které se připojí k digitálnímu trhu s módou Meta.

“Digitální zboží bude důležitým způsobem, jak se vyjádřit v metaverzu, a velkým motorem kreativní ekonomiky. Těším se, že se přidají další značky a brzy to přeneseme i do VR,” uvedl Zuckerberg v samostatném příspěvku na Facebooku a zároveň sdílel GIF s návrhy.

Na druhé straně generální ředitel společnosti Balenciaga Cédric Charbit ve svém prohlášení uvedl: “Web3 a Meta přinášejí nebývalé možnosti pro Balenciagu, naše publikum a naše produkty a otevírají nová území pro luxus.”

Kde a kdy bude obchod k dispozici?

Společnost Meta Platforms Inc. vlastní platformy sociálních médií Facebook, Instagram a WhatsApp. Internetový obchod bude spuštěn příští týden v USA, Kanadě, Mexiku a Thajsku. Zpočátku bude k dispozici pro použití na Facebooku, jeho službě Messenger a také na Instagramu.

Podle agentury Reuters mluvčí společnosti Meta uvedl, že návrhy uznávaných módních značek budou v ceně od 2,99 do 8,99 USD.

Zdroj, foto: prestigeonline.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru