Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Společnost Mavenir oznámila vybudování špičkového centra pro výzkum a vývoj zabezpečovacích technologií s umělou inteligencí a strojovým učením

Toto řešení nabízí technologie SS7, SIP, firewall a kontrolu spamu

Společnost Mavenir, jednička na poli transformace sítí pro poskytovatele služeb, dnes oznámila, že v Brně postaví špičkové centrum pro výzkum a vývoj zabezpečovacích technologií s umělou inteligencí a strojovým učením. Řešení společnosti Mavenir nabízí nejpokročilejší monitoring signálů, aktivní filtrování a výkonnou analytiku pro zajištění plné funkčnosti a provozuschopnosti sítí a také pro zajištění ochrany zákazníků, kteří tyto síťové služby využívají.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Kompletní tiskovou zprávu, včetně multimédií najdete na následující webové stránce: https://www.businesswire.com/news/home/20170608005425/en/

Přestože systém Signaling System 7 (SS7) se používá již několik desítek let, hackeři se na jeho technické slabiny zaměřili teprve v posledních letech a operátoři a provozovatelé sítí nyní potřebují své sítě mnohem lépe zabezpečit. Zvýšení poptávky po zabezpečení sítí je také důsledkem zpronevěry, ke které došlo u jednoho provozovatele v Německu, jehož několik zákazníků přišlo kvůli narušení bezpečnosti systému SS7 o peníze na bankovních účtech.

Společnost Mavenir má dlouholeté zkušenosti v oblasti bezpečnosti signálů, zabezpečovacích bran (SeGWs), koncových členů Diameter Edge Agents (DEAs), přenosových bodů Signaling Transfer Points (STPs) a směrovačů Diameter Routing Agents (DRAs) a díky tomu je schopna dodávat nejmodernější špičkové technologie na ochranu sítí.

Firma Mavenir také poskytuje služby v oblasti bezpečnostních auditů. Výsledek nedávného auditu systémů SS7 ve více než 30 sítích potvrdil, že každá síť na platformě SS7 má své slabé stránky. Výsledky auditu potvrdily, že tyto sítě jsou náchylné k útokům zvenčí, počínaje odposlechem telefonních hovorů a zpráv až po zablokování služeb a zpronevěru finančních prostředků.

“Provozovatelé sítí se snaží chránit před útoky a stále více se snaží zavádět nové firewally do svých sítí nové generace,” řekl Pardeep Kohli, prezident a generální ředitel společnosti Mavenir. “Naše zabezpečovací řešení využívá umělou inteligenci a strojové učení pro analýzu a zabezpečení sítí na technologiích SS7, Diameter, SIP a také pro optimalizaci sítí.”

Kohli dále dodal: “Síťová architektura SS7 může být do budoucna nahrazena technologiemi Diameter nebo SIP, ale i tak zde ještě po nějakou dobu budeme sítě SS7 mít a musíme je zabezpečit. Je nutné stále hledat a řešit bezpečnostní problémy v signálních protokolech s pomocí optimální, několikavrstvé architektury, které provozovatelům sítí a jejich zákazníkům umožní zajistit bezpečnost služeb, jejich plnou dostupnost a vydělávání peněz.”

Řešení společnosti Mavenir pro zabezpečení sítí využívá řada předních provozovatelů komunikačních sítí v Severní Americe, Evropě, Středním východě, Africe a také v Asii a Tichomoří. Prvky umělé inteligence a strojového učení, které společnost Mavenir využívá pro zachytávání nestandardních zpráv, podezřelých transakcí a zpronevěry, včetně špičkového řešení SIM-box, jsou dodávány jako součást našeho produktu SpamShield.

Chcete se dozvědět více? Společnost Mavenir bude ve dnech 13. – 15. června v Londýně vystavovat své produkty na stánku 5G565 v rámci akce Network Security and 5G World a bude zde mít také přednášku.

O společnosti Mavenir Systems, Inc. | Mavenir

Mavenir je jednička v urychlování a přestavbě sítí poskytovatelů služeb, kterým poskytuje rozsáhlé portfolio služeb potřebných pro vybudování kvalitní infrastruktury, včetně 5G aplikačních a servisních vrstev, přes pakety a technologie RAN až po cloudová inovativní síťová a bezpečnostní řešení, která koncovým uživatelům umožňují bezpečné a spolehlivé využívání síťových služeb.

Platforma společnosti Mavenir, kterou využívá více než 350 poskytovatelů síťových služeb se 3,5 miliardami předplatitelů, jako ta nejlepší řešení pro technologie VoLTE, VoWiFi, Advanced Messaging (RCS), Multi ID, Visual Voicemail a Cloud RAN, umožňuje poskytovatelům služeb již dnes nabízet zákazníkům služby nové generace, získat nové zdroje tržeb a ušetřit peníze za provoz.

www.mavenir.com.

Přečtěte si zdrojovou verzi této tiskové zprávy na webových stránkách businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20170608005425/en/

Kontaktní informace

Média:

Matter for Mavenir

Nicole Brooks, 971-246-7898

mavenir@matternow.com

nebo

Hotwire PR

Hannah Lock / Dom Conolly

mavenir@hotwirepr.com

+44 (0) 207 608 2500

Zdroj: Mavenir

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Zdroj: ČTK/Protext

Komentáře

Nahoru