Dnes vyšlo 15 článků

Společnost Magic Leap hlásí dalšího investora!

Magic Leap založil v roce 2010 Rony Abovitz. Od té doby má na seznamu investorů např. společnost Google nebo čínskou skupinu Alibaba. V prosinci 2016 společnost Forbes odhadla, že Magic Leap má hodnotu 4,5 miliardy dolarů. Od té doby její cena vzrostla na zhruba 6 miliónů dolarů! Po boku společnosti Google a Alibaba se zařadil i státní fond Saudské Arábie, který Magic Leap nově financuje, a to hned 400 milióny dolary! I přes skutečnost, že Magic Leap doposud nemá na trhu žádný produkt.

Pro ty, kteří chtějí změnit způsob, jakým zažíváme svět

V prosinci loňského roku společnost oznámila svůj první produkt Magic Leap One nabízející verzi rozšířené reality.  Světlo světa by měl spatřit letos.  Jedná se o brýle, ruční ovladač a přenosný počítač (Lightpack) ve tvaru většího puku – to celé pod zastřešujícím názvem Magic Leap One: Creator Edition.

Celý set Magic Leap One: Creator Edition

Celý set Magic Leap One: Creator Edition

Co brýle umí?

Tyto brýle našemu mozku umožní zpracovávat digitální předměty stejným způsobem, jako to děláme s objekty v běžné realitě. V brýlích jsou zabudovány senzory, které dokážou detekovat povrchy a různé objekty, což umožní digitální rekonstrukci celého vašeho okolí. Navíc si dokáže trvale zapamatovat umístění jednotlivých předmětů. Výsledkem je systém, ve kterém se vyskytují reálné objekty, které byste viděli bez brýlí a digitální objekty, které s nimi interagují. Nepoznáte tedy, zda se jedná o skutečnou, nebo virtuální realitu. Bude to prostě a jednoduše: rozšířená realita.

Rozšířená realita s brýlemi Magic Leap One

Rozšířená realita s brýlemi Magic Leap One

Nevšedně uvidíte, i uslyšíte!

Brýle jsou opatřeny zvukovou složkou, která napodobuje skutečný svět a odráží vzdálenost a hlasitost od zdroje zvuku s obdivuhodnou kvalitou. To vám umožní přesně slyšet odkud zvuk přichází a jak je od vás daleko.

Magic Leap plánuje nabízet dvě velikosti brýlí s ohledem na jejich přizpůsobení se nosní a čelní části obličeje. V plánu je i možnost zabudování dioptrických skel.

Brýle by měly být dostupné ve dvou velikostech

Brýle by měly být dostupné ve dvou velikostech

Cena této „hračičky“ není přesně stanovena. Pro představu se ale hovoří o částce zhruba dvou tisíc dolarů. I konkrétní datum, kdy by se Magic Leap One mělo objevit na trhu, není známo.

Zdroje: text Magicleap.com/Foto Theverge.com

Vystudovala dvouobor Česká filologie-Mediální studia na FF UP v Olomouci. Ve volném čase ráda vysedává s dobrou knížkou po kavárnách. Odmala se věnuje házené a hře na příčnou flétnu. Učí se italsky, je ráda ironická, a naopak nesnáší aroganci.

Komentáře

Nahoru