Společnost Huawei v roce 2016 prodala více než 10 milionů smartphonů Huawei P9 a P9 Plus

Společnost Huawei oznámila, že v loňském roce dosáhla hranice 10 milionů prodaných smartphonů Huawei P9 a P9 Plus, což jsou první produkty z kategorie vlajkových lodí čínského výrobce, které tohoto milníku dosáhly. Huawei P9 má navíc na kontě celou řadu ocenění, a to například od EISA či na CES Asia.

Přestože v loňském roce v globálním měřítku stagnoval trh s chytrými telefony, společnost Huawei posilovala svou pozici na zahraničních trzích. A její prestiž vzrostla také v segmentu prémiových zařízení.

infographic_huawei-p9p9-plus-surpass-10-million-shipments-01

Prémiové chytré telefony Huawei P9 a P9 Plus spatřily světlo světa v dubnu minulého roku. Na vývoji fotoaparátu těchto zařízení se podílela německá fotografická firma Leica. Strategickým partnerstvím společností Huawei a Leica se smartphony posunuly na vyšší technologickou úroveň.

Už během prvních šesti týdnů od uvedení na trh se prodalo 2,6 milionu kusů Huawei P9 a P9 Plus. Zákazníci (i z řad expertů a odborníků) si tyto prémiové přístroje oblíbily zejména díky duálnímu fotoaparátu, elegantnímu designu a vysoké výkonnosti. V prosinci 2016 dokázala společnost prolomit milník 10 milionů prodaných kusů.

S inovacemi a kvalitně zpracovanými produkty si společnost Huawei zasloužila úspěch v segmentu high-end zařízení. Ve třetím čtvrtletí roku 2016 prodala 33,59 milionu smartphonů s 23% meziročním nárůstem. Smartphony Huawei střední a high-end třídy měly na prodejích 44% podíl. Aktuálně má firma na trhu smartphonů více než 15% podíl ve 30 zemích světa a 20% ve 20 zemích světa.

V roce 2016 se společnost Huawei umístila na 72. místě žebříčku TOP 100 nejhodnotnějších světových značek agentury Intebrand, přičemž oproti roku 2015 si polepšila o 16 příček. A podle agentury BrandZ se jedná o 50. nejhodnotnější značku.

Zdroj: Tisková zpráva

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru