Společnost Huawei se stala nejlepší značkou v oblasti spotřební elektroniky

Společnost Huawei, třetí největší výrobce chytrých telefonů, získala v rámci „Best Brands 2016 – the Chinese brand ranking“ ocenění za nejlepší značku v oblasti spotřební elektroniky. Oznámila to největší nezávislá evropská komunikační agentura The Serviceplan Group, která spolupracuje s GFK. Společnost Huawei tak v této kategorii porazila například giganty jako Apple či Canon.

Poprvé se ocenění „Best Brands“ rozdávalo v roce 2004 v Německu. Nyní bývají každoročně oceněny nejúspěšnější a nejsilnější světové značky. V Číně byly marketingové ceny představeny před dvěma lety v roce 2014, přičemž je vnímán komplexní pohled na názory zákazníků a značka je hodnocena na základě emocionálních a behaviorálních rozměrů. Hodnocení je tedy transparentní a objektivní.

huawei-best-consumer-electronics-brand

„Náš byznys rychle roste. Během pouhých pěti let jsme se vyšplhali mezi TOP tři značky smartphonů. Od roku 2014 společnost Interbrand každý rok umisťuje Huawei mezi nejlepších 100 světových značek. V letošním roce jsme udělali další krok kupředu a posunuli jsme se na 72. místo,“ uvedla při slavnostním vyhlášení v Šanghaji Glory Zhang, Marketing Officer Huawei Consumer Business Group.

V letošním roku společnost Huawei prodala přes 100 milionů chytrých telefonů. Této hranice dosáhla v říjnu, tedy o dva měsíce dříve než v roce 2015.

Zdroj: Tisková zpráva

Komentáře

Nahoru