Společnost HP získala klíčové právní rozhodnutí v dlouhotrvajícím sporu se společností Oracle

Společnost Oracle tlačila na ukončení podpory pro Itanium čip, na kterém jsou založeny produkty HP serverů. Sdělila zákazníkům, že přestala podporovat chipset v roce 2011 a prohlašovala, že Intel dal jasně najevo, že se nyní primárně zaměřuje na budoucnost a není třeba pokračovat v budoucí podpoře platformy. Nicméně Intel a HP, kteří mají mnoho produktů běžících na čipech Itanium, nesouhlasili a tvrdili, že Oracle má zákonnou povinnost zajistit svoje výrobky podporou.

Ve středu soudce nejvyššího soudu státu Kalifornie rozhodl, že Oracle má zákonnou povinnost pokračovat v podpoře Itanium tak dlouho, jak je třeba. Dohoda uzavřená mezi HP a Oracle ze 20. září 2010 to stanovuje. „Oracle musí nadále nabízet produkty pro Itanium HP serverových platforem a není na Oraclu, aby sám rozhodl, zda tak učiní či nikoliv,“ uvádí se v rozhodnutí.

HP považuje rozhodnutí za obrovskou výhru pro sebe a zákazníky. Nyní očekává, že Oracle se bude držet rozhodnutí soudu. Nicméně společnost Oracle oznámila, že se proti rozhodnutí odvolá. Údajně je dlouhodobá podpora pro čip Itanium zbytečná.

Zdroj: V3

Komentáře

Nahoru