Společnost Google zavádí novou službu Free Zone

Pro uživatele internetu z rozvojových zemí se společnost Google rozhodla umožnit přístup ke službám Gmail a Google+ bez platby připojení. Google Free Zone zahájila provoz na Filipínách, kde abonenti mobilního operátora Globe Telecom budou moci bezplatně přistupovat k uvedeným službám.

Google plánuje zavedení služby v dalších zemích. Free Zone funguje na každém mobilním telefonu s připojením k internetu, protože je orientován na levná mobilní zařízení. Na Filipínách je počet smartphonů například pouhá čtvrtina oproti běžným mobilním telefonům.

Služba Free Zone má přilákat Googlu další miliardu uživatelů, kteří se rekrutují z rozvojových zemí a nemají dostatek prostředků na lepší zařízení. Nevlastní například tablet ani počítač. Uživatelé musejí mít účet u Google a mohou potom používat vyhledávací služby, email a sociální síť Googlu.

Při vyhledávání se uživateli přes Free Zone objeví jenom první výsledky vyhledávání. Pokud bude chtít přejít na odkaz a vyhledat podrobnou informaci, za připojení bude muset zaplatit (zřejmě za objem přenesených dat). Free Zone se bude používat s konkrétním operátorem v dané zemi a pokud uživatel cestuje, bude platit podle přenosu dat.

Společnost Google tak chce využít velký počet běžných telefonů v rozvojových zemích, kde nejsou prostředky na koupi smartphonů a tabletů, aby si zajistila budoucí trhy.

Zdroj: News CNet

Komentáře

Nahoru