Společnost Google začala nabízet vědeckou kalkulačku

Kalkulačka se 34 tlačítky se objevila ve vyhledávacím systému. Umožňuje plnohodnotnou práci s různými funkcemi a pokročilou matematikou.

Společnost Google měla v předchozím systému zavedenou možnost provádění výpočtů. Při vyhledávání je možné zadat matematický nebo logický příklad a obdržet výsledek. Nyní se bude zobrazovat výsledek pomocí vědecké kalkulačky mezi řádkem hledání a výsledkem.

Vědecká kalkulačka pracuje také s mobilními zařízeními a v různých prohlížečích při volbě vyhledávání přes Google. Výpočty jsou možné také přes hlasovou funkci. Kalkulačka obsahuje řadu matematických funkcí a 16 speciálních tlačítek. V mobilní verzi se objeví kalkulátor při horizontálním zobrazení displeje.

Vědecká kalkulačka není prvním systémem pro řešení matematických úkolů. V prosinci 2011 byl k vyhledávaným výsledkům připojen graf, který ukazoval různé matematické funkce. Pokud se použije vzorek pro výpočet matematického úkolu, objeví se po vyhledání interaktivní grafická funkce. Uživatel může grafické znázornění použít a sledovat i postup výpočtu.

Zdroj: PC Mag

Komentáře

Nahoru