Společnost Google vymyslela funkci pro Android, která změní způsob sledování herních videí

Poté, co se společnost Google se rozhodla, že spustí pod svou platformou Google Play Games další zásadní funkcionalitu, kterou hráči určitě ocení. Od teď mají uživatelé totiž možnost přímo v rámci hry spustit nahrávání, které po ukončení mohou přímo uploadovat na YouTube.

V průběhu nahrávání videa jde vidět i hráč prostřednictvím přední kamery telefonu, takže může hraní komentovat. Výsledné video je pak uloženo přímo v telefonu, není tedy nutné ho vždy nahrávat na YouTube. Zároveň je ve funkci nahrávání schovaná maličkost, která včas upozorní na blízké vyčerpání paměti telefonu pro nahrávku.

Z běžného hraní se stal sport, který hráčům vydělává

Společnost Google hold sází na to, že taková integrace bude ještě jednodušeji dostupná širšímu počtu uživatelů, kterých je momentálně v průběhu měsíce na Google Play aktivních přes 1 miliardu. Z běžného hraní se totiž stal sport, který těm nejlepším youtuberům vydělává stovky milionů korun ročně a na herních akcích se sleduje podobně jako hokej nebo fotbal.

GPlay_GameplayRecording_v06_whitewithtext

A jak to vlastně funguje?

Nahrávání by mělo fungovat podle Googlu v každé hře na Androidu. V základu je nutné, aby hráč přešel do Google Play a místo spuštění aplikace klikl na ikonku nahrávání, která zpřístupní nahrávací funkce. Sám ovšem nabádá developery k tomu, aby si do nových verzí aplikace sami integrovali funkci pro nahrávání přímo ve hře. Je to tak další nástroj, který může být pro spoustu vývojářů hodně efektivní.

Zdroj: Officialandroid

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru