Dnes vyšlo 15 článků

Společnost Google oznámila nový projekt městských map ve formátu 3D

Ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku budou k dispozici první mapy amerických měst ve formátu 3D. Společnost Google ukázala možnosti nového formátu na příkladu San Franciska.

Na zmapování města bylo použito letadlo. Uživatel dostává zcela reálný obraz města, který může otáčet a přemísťovat v prostoru. Společnost Google tak chce vytvořit iluzi přeletu nad městem, jak by si ji představoval uživatel, kdyby sám letěl letadlem a mohl si zvětšovat nebo zmenšovat konkrétní detaily ulic a domů.

Na konci roku bude mít Google připraveny snímky měst s celkovým počtem obyvatel kolem 300.000.000. Nové mapy budou zatím nabízeny jako příloha k Google Earth. Společnost Google oznámila, že nové mapy budou k dispozici také v mobilní verzi pro uživatele s platformou Android. Mapy bude možné stáhnout a užívat bez připojení k Internetu.

Google Maps

Společnost Google tak reaguje na plány společnosti Apple, která se rozhodla nepokračovat ve spolupráci s rozvojem a uplatněním Google Maps. Apple se snaží vytvořit vlastní 3D mapy.

Zdroj: SlashGear

Komentáře

Nahoru