Dnes vyšlo 15 článků

Společnost Google chce už v roce 2017 doručovat balíky prostřednictvím dronů

Doručování prostřednictvím dronů se stává čím dál tím rozšířenější. Pokud vyjdou veškeré plány tak jak mají, i společnost Google začne doručovat balíky prostřednictvím dronů už v roce 2017.

Google svůj projekt Wing odhalil už loni v srpnu. V té době firma na vlastním dronu tajně pracovala už dva roky a první veřejné testy proběhly v Austrálii.Šéf projektu David Vos teď neprozradil žádné další informace o tom, jak by měla přeprava pomocí dronů vlastně fungovat, kde ji chce firma nasadit a co bude přepravovat

Naším cílem je spustit komerční provoz v roce 2017; Jedna věta, kterou na konferenci ve Washnigtonu pronesl David Vos.

Project-Wing

S touto novou technologií experimentují i ostatní velké firmy

Doručování prostřednictvím dronů se stává čím dál tím rozšířenější. S tuto novou technologii experimentují také další firmy, včetně Amazonu, Alibaby nebo dopravních firem jako je DHL nebo francouzská státní pošta.

Největší překážkou nasazení dronů do praxe jsou zákony

Ovšem největší překážkou nasazení dronů do praxe nejsou ani tak technologie, jako spíše zákony, které jejich provoz regulují. A také chybějící systém pro řízení provozu automaticky létajících strojů. Jeden vyvíjí například americká NASA, se kterou na vývoji spolupracuje řada velkých firem, včetně Googlu.

project_wing (1)

Zdroj: BBC

Komentáře

Nahoru