Tisková zpráva: Společnost FedEx Express zavádí v Evropě službu SenseAware

Společnost FedEx Express zavádí v Evropě službu SenseAware

Služba je určena pro zasílání vysoce cenných a spěšných zásilek

 Praha, Česká republika, 10. února 2014 – FedEx Express, dceřiná společnost FedEx Corp. (NYSE: FDX) a největší expresní dopravní společnost na světě, dnes oznámila, že svou oceněnou službu sledování zásilek SenseAware®, rozšiřuje do dalších 14 evropských států*. Zákazníci společnosti FedEx v Belgii, Itálii, Francii, Španělsku, Švýcarsku, Nizozemsku, Irsku, Dánsku, Norsku, Švédsku, České republice, Polsku, Německu a Kanadě mohou nyní díky službě SenseAware téměř v reálném čase získávat ještě přesnější informace o stavu svých nejdůležitějších, nejcennějších a nejspěšnějších zásilek. Z novinky budou nyní profitovat rovněž zákazníci v Kanadě.

Rozšíření služby SenseAware do Evropy a Kanady přichází souběžně s uvedením služby FedEx ShipmentWatch v těchto zemích. FedEx ShipmentWatch je služba zajišťovaná oddělením FedEx Custom Critical a využívá funkcí SenseAware pro citlivé zásilky, včetně zásilek jednorázových a zásilek posílaných mimo FedEx.

SenseAware kombinuje online aplikaci s multisenzorickým vysílačem, který zákazníkům odesílajícím cenné nebo ekologicky citlivé zásilky umožňuje sledovat jejich zásilky téměř v reálném čase a zároveň spolupracovat s jejich dodavatelskými řetězci. Kromě monitorování místa dokáže služba monitorovat i teplotu, vystavení světlu, relativní vlhkost, nárazy a barometrický tlak. Zařízení SenseAware 2000 podporuje jak suchou ledovou sondu monitorující teploty od -80°C do +60°C (-112°F do +140°F), tak sondu kryogenickou, jež dokáže monitorovat zásilky od -195°C do +60°C (-319°F do +140°F).

„Vzhledem k tomu, jak je globální ekonomické prostředí stále složitější, jsou informace pro organizace vrcholně důležité,“ uvedl Carlo Novi, výkonný ředitel prodeje HealthCare Solutions společnosti FedEx Express EMEA. „Díky našemu programu mezinárodního rozšiřování má nyní k těmto informacím přístup ještě více zákazníků. Poskytujeme údaje, díky nimž mohou být rozhodnutí zákazníků kvalitnější a lépe načasovaná. Rovněž zákazníkům pomáháme zjišťovat příležitosti ke zvýšení efektivnosti dodavatelského řetězce.“

Služba SenseAware  je vhodná pro celou řadu oborů, které pracují s výrobky s vysokou hodnotou nebo vysokou citlivostí na čas, například letecký a kosmický průmysl, výroba, těžba a zpracování ropy a zemního plynu, zdravotnictví nebo luxusní móda. Službu je možné využít například pro přepravu luxusních módních šatů, které potřebují ochranu před vlhkem, leteckých součástek, které vyžadují zvlášť opatrné zacházení nebo výrobních dílů, jejichž zpoždění nebo ztráta by mohly vést ke vzniku problémů v dodavatelském řetězci.

Společně s dalšími specializovanými službami, jako je FedEx Priority Alert, FedEx Express nabízí zákazníkům kompletní souborné řešení, které zahrnuje přepravu a balení zboží při kontrolované teplotě, sledování, viditelnost a kontrolování zásilek, dokumentaci trasy pro potřeby regulačních úřadů a globální know-how zajišťující rychlé celní odbavení.

Služba SenseAware získala v roce 2013 cenu pro Inovátora roku v oblasti integrity dodavatelského řetězce v soutěži Cool Chain Logistics Europe Excellence Awards v Basileji ve Švýcarsku.

Aktuální seznam schválených přepravců a států, a také další informace o službě SenseAware najdete na adrese https://www.senseaware.com/.

* podléhá jistým servisním omezením; některá omezení se mohou týkat konkrétních leteckých společností nebo dopravních tras

O společnosti FedEx Express

FedEx Express je největší expresní přepravní společností na světě, která rychle a spolehlivě dodává zásilky do více než 220 států a oblastí po celém světě. FedEx Express využívá globální leteckou a pozemní síť k urychlení dodání spěšných zásilek v přesně danou hodinu a den se zárukou vrácení peněz.

O společnosti FedEx

FedEx Corp. (NYSE: FDX) poskytuje zákazníkům a firmám po celém světě široké portfolio přepravních, online elektronických a obchodních služeb. Společnost s ročním obratem 45 miliardy dolarů nabízí integrované obchodní aplikace prostřednictvím provozních společností, které na trhu úzce spolupracují pod uznávanou značkou FedEx. Společnost FedEx se dlouhodobě řadí mezi nejuznávanější a nejdůvěryhodnější zaměstnavatele. Inspiruje svých více než 300 000 zaměstnanců k naprostému soustředění na bezpečnost, nejvyšší etické a profesní standardy a potřeby zákazníků a komunit. Pro další informace navštivte web news.fedex.com.

KONTAKT: 

FedEx Media Relations

Katrin Haase

+49 6102 883302

khaase@fedex.com

Accedo Czech Republic Communications

Ondřej Hampl

+420 775132199

ondrej.hampl@accedogroup.com

Komentáře

Nahoru