Společnost Facebook se stává velkým konkurentem pro YouTube

Společnost Facebook se stává velkým konkurentem pro YouTube. Facebook vás zahltí videem a myslí to doopravdy vážně. 

Facebook letos nabídl celebritám nástroj, v kterém můžou vysílat živé streamy. K tomu společnost přidala podporu pro sférická videa. Sférická videa jsou videa, která vypadají jako tradiční videa v běžných příspěvcích, jen se v nich budete moci otáčet kolem dokola. Od minulého roku se videa v News Feedu spouští automaticky, ale jejich počet je regulován. Pokud videa sledujete méně, zobrazí se jich logicky méně.

Společnost Facebook zkouší další experimenty

V zájmu společnost je pochopitelné, že bude chtít zobrazovat videa více. Do videa se dá vložit dražší reklama, která přinese vyšší příjmy. A tak se Facebook rozhodl spustit další experimenty. Na operační systém iOs už celosvětově protlačil související videa, takže jakmile vám na mobilním zařízení dohraje video, Facebook vám ihned nabídne s další podobné videa na stejné téma. Tuto novinku začne brzy zkoušet i na webu. Uživatelé s operačním systémem Android si budou muset počkat ještě pár měsíců. 

Screenshot_2

Těšit se uživatelé mohou také na funkci přehrát později

Facebook zároveň pracuje na multitaskingovém PIP režimu. Přehrávané video bude  možné zmenšit do rohu, zatímco si budete moct dále prohlížet ostatní příspěvky. Toto může souviset s údajně chystanou hudební službou, kde v malém okénku poběží hudba a uživatelé budou moct lajkovat fotky svých přátel. Těšit se můžete také na funkci přehrát později.

Zdroj: Cnews

Komentáře

Nahoru