Tisková zpráva: Společnost EMC otevírá v Rusku výzkumné a vývojové centrum zaměřené na cloud a big data

Nové výzkumné a vývojové středisko v centru inovací Skolkovo se zaměří na cloudové technologie a analytická řešení typu big data pro obory bioinformatiky a efektivního využití energie…

Společnost EMC Corporation dnes oznámila své plány na založení výzkumného a vývojového střediska v centru inovací nadace Skolkovo Foundation v Rusku. Nové středisko se zaměří na vývoj řešení pro cloudovou infrastrukturu a analytické technologie pro práci s velkými objemy dat (Big Data), které se uplatní v oblasti bioinformatiky a efektivního využití energie. Společnost EMC dále plánuje spolupracovat na výzkumných projektech v těchto a dalších oblastech s ruskými univerzitami, vládními úřady a místními i mezinárodními společnostmi, které v komunitě Skolkovo působí. Nové zařízení společnosti EMC bude umístěno ve středisku Skolkovo Innovation Center a bude úzce spolupracovat s existujícím výzkumným a vývojovým centrem EMC v Petrohradě. Příslušnou smlouvu dnes v Moskvě podepsali Joel Schwartz, senior viceprezident společnosti EMC, a Viktor Vekselberg, prezident nadace Skolkovo Foundation.

Nadace Skolkovo Foundation je nezisková organizace, jejímž cílem je vytvořit centrum inovací, které bude stimulovat inovativní podnikání prospěšné pro ruskou i globální ekonomiku. Skolkovo Foundation usiluje o využití ruských zdrojů na poli moderního aplikovaného výzkumu a o vytvoření prostředí příznivého pro rozvoj vědy v pěti prioritních oblastech technologického vývoje: energetika a efektivní využití energie, kosmonautika, bioinformatika, jaderné a počítačové technologie.

Společnost EMC se ve Skolkovu zpočátku plánuje zaměřit na vývoj cloudové infrastruktury a analytických řešení big data pro následující oblasti:

  • Bioinformatika – cloudové a analytické technologie typu big data, které umožní výzkum velkých objemů biologických dat, a to s vyšší přesností a v kratším čase, s cílem urychlit pokrok v lékařství. Předpokládá se uplatnění těchto technologií v molekulární medicíně, farmaceutickém vývoji, biomedicíně a průmyslových biotechnologiích.
  • Efektivní využití energie – analytické nástroje big data, které umožní získat z obrovských objemů dat shromážděných pomocí inteligentního měření a sítí okamžitě využitelné informace. Měly by tak přinést výhody infrastrukturám pro generování energie v Rusku i ve zbytku světa.
  • Cloudová infrastruktura Skolkovo: Společnost EMC má zároveň být poskytovatelem technologií pro cloudovou infrastrukturu komunity Skolkovo a podporovat tak organizace, jež generují obrovské objemy dat.

Centrum ve Skolkovu bude součástí globální sítě výzkumných a vývojových center společnosti EMC, jež působí v Brazílii, Číně, Indii, Irsku, Izraeli, Singapuru a ve Spojených státech. Jednotlivá centra se soustředí na inovativní výzkum a vývoj produktů společnosti EMC v oblastech jako cloud, big data, zabezpečení, virtualizace nebo správa informací.

O společnosti EMC

Společnost EMC Corporation je globálním lídrem, který umožňuje firmám a poskytovatelům služeb transformovat jejich každodenní fungování a poskytovat IT jako službu. Základem této transformace je cloud computing. Prostřednictvím inovativních produktů a služeb společnost EMC urychluje přechod ke cloud computingu, a napomáhá tak IT oddělením ukládat, spravovat, chránit a analyzovat jejich nejcennější aktiva – informace – dynamičtějším, důvěryhodnějším a nákladově efektivnějším způsobem.

Společnost EMC Czech Republic je tuzemskou pobočkou americké společnosti EMC Corporation, vedoucí světové firmy v oblasti produktů, služeb a řešení pro ukládání a správu informací. V České republice je EMC zastoupena od roku 1999 a mezi její klienty patří mimo jiné přední české telekomunikační společnosti a finanční instituce. Informace o produktech a službách společnosti EMC naleznete na adrese www.emc.com.

Štítky:

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru