Tisková zpráva: Společnost DPD opět získala zlato v soutěži TOP Odpovědná firma

Společnost DPD opět získala zlato v soutěži TOP Odpovědná firma

Společnost DPD, přední přepravce a inovátor v oblasti e-commerce v České republice i Evropě, byla po roce znovu oceněna zlatým certifikátem v kategorii TOP Odpovědná velká firma, za aktivity v rámci společenské odpovědnosti firem (CSR).

 

Soutěž TOP Odpovědná firma je nezávislá cena platformy Byznys pro společnost. Účastní se jí firmy, které podnikají zodpovědně jak vůči svým zaměstnancům a klientům, tak i vůči přírodě a jsou dlouhodobě schopné udržitelného takto odpovědného podnikání. Firmy, které se dlouhodobě a strategicky věnují rozvoji společnosti, snižování dopadu na životní prostředí, přinášejí inovativní řešení a tím se stávají inspirací a motivací ostatním.

 

1

 

Galavečer 14. ročníku soutěže proběhl 18.10. v prostorech Továrny v pražských Holešovicích. Konal se pod záštitou předsedy Senátu PČR Milana ŠTĚCHA, Poslanecké sněmovny ČR, Úřadu vlády, ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jana Chvojky, Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva financí ČR a Zastoupení Evropské komise v ČR.

 

Hodnocení prováděla odborná porota složená ze zástupců komerčního a neziskového sektoru, státní správy, expertů a významných osobností, které se aktivně podílejí na rozvoji odpovědného podnikání v České republice.

 

Program společenské odpovědnosti DPD se skládá ze čtyř hlavních bodů. Snižování emisí CO2, citlivé doručování ve městech, starost o společnost a přicházení s inovacemi.

 

2

 

Emise jsou kontrolovány externě společností Mazars. DPD podrobně měří veškerý svůj dopad na životní prostředí. Nejen emise z přepravy, ale také například odpady, papír, štítky, elektřinu a plyn. Od roku 2011 společnost snížila emise CO2 na balík téměř o polovinu. Společnost využívá inteligentní systém optimalizace tras při doručování balíků, nebo speciální přepravu pro zaměstnance na depu v Měníně (ušetří přes 3 200 kg emisí CO2 ročně) a sdílí služební vozy.

 

DPD velmi záleží na zdravém životním prostředí. Veškerou ekologickou stopu způsobenou přepravou balíčků proto kompenzuje 6 různými ekologickými projekty. Jedním z nich je například rozvoj technologie odchytu a přečištění skládkových plynů, kdy se díky DPD může 20 skládek v České republice pyšnit technologií, která z tohoto plynu vyrábí elektřinu a teplo.

 

Ve městech používá společnost ekologičtější vozidla, zřizuje výdejní místa a doručuje přesně podle domluvy se zákazníkem.

 

3

 

Součástí CSR je také starost o společnost a DPD pomáhá formou přepravy zdarma, dobrovolnictvím, nebo sbírkami. Například od roku 2012 spolupracuje s Arkadií Teplice, která podporuje plnohodnotný život osob se zdravotním postižením. V roce 2016 se DPD zapojilo do celonárodní sbírky “V září Světlušky září” a nočního běhu pro Světlušku. Také se zapojili do projektu Remobil na sběr starých telefonů a příslušenství, které rozebírají osoby s postižením a výtěžek jde do Jedličkova ústavu a na potřebné školy. A mnohé další aktivity, jako například Stromy pro život, Kompostuj.cz, nebo Firma pro zdraví, starající se o zdraví vlastních zaměstnanců.

 

DPD také podporuje své zaměstnance, aby přicházeli s řešeními různých problémů ve společnosti, čehož dosahuje například pravidelnými školeními, interních soutěží a ekorubruk v rámci intranetu. DPD group se pravidelně setkává a jednotlivé země si vyměňují své nápady.

 

Certifikát TOP Odpovědná firma 2017

 

O společnosti DPD

 

Mezinárodní dopravní společnost Direct Parcel Distribution vznikla v Německu v roce 1976 jako alternativa k poštovní a železniční přepravě, která chtěla nabídnout klientele nadstandardní servis, a velice rychle se rozrostla. O deset let později už byla ve vůdčí pozici na doručovacím trhu v Německu a začala budovat mezinárodní síť. V roce 1994 vstoupila i na český trh a dnes má síť přes 830 dep ve více než 40 zemích a přepraví přes 4 milióny zásilek denně po celém světě. V České republice zde pracuje zhruba 650 kurýrů a 330 dalších zaměstnanců, v Praze je hlavní překladiště a 13 dalších dep v regionech. V roce 2001 se spojila se skupinou GeoPost a spadají pod francouzskou poštu La Poste.

 

Pod značkou DPDgroup působí také francouzská společnost Chronopost specializující se na nadměrné zásilky, španělská SEUR a Interlink Express z Velké Británie, který převáží především spěšné zásilky.

 

byznysprospolecnost.cz

Komentáře

Nahoru