Společnost Dell uskuteční největší nákup v historii IT a koupí společnost EMC za 67 miliard dolarů

Vypadá to tak, že společnost Dell si chce podmanit nejen PC trh, ale také podnikovou sféru. Majitel společnosti Michael Dell tedy přišel s dalším riskantním tahem, který by měl jeho firmě pomoci z problémů způsobených poklesem prodeje.

Společnost vlastněná Michaelem Dellem a private equity společností Silver Lake Partners si chce za slušnou částku pořídit největšího světového dodavatele datových úložišť pro servery a další služby. Nákup za celkem 67 miliard dolarů, což je v přepočtu zhruba více než 1,6 bilionu Kč činí z akvizice EMC firmou Dell jednu z největších akvizic v historii technologických firem.

dell-emc

Společnost EMC se zabývá například výstavbou datových úložišť

Společnost EMC aktuálně zaměstnává zhruba 70 000 zaměstnanců a zabývá se výstavbou datových úložišť, virtualizací systémů, analýzou dat, cloud computingem a bezpečnostními řešeními. Po spojení se Dell stane největší soukromou IT firmou na světě. Veřejně obchodovatelná ale nadále zůstane divize VMware, která pro EMC vyvíjí virtualizační nástroje a služby. V níže uvedené tabulce můžete vidět produkty společnosti EMC.

Odvětví Produkty
Úložiště XtremIO, VMAX, VNX, Isilon, VSPEX, ScalelO, Atmos
Ochrana a zálohování dat Avamar, DataDomain, NetWorker, Mozy, Spanning, Recover Point, Centera, SourceOne
Správa obsahu Storage Resource Management Suite, Service Assurance Suite, ViPR, Documentum, Synclipity, Captiva, ApplicationXtender
Virtualizace VMware, VPLEX
Bezpečnost RSA Security
Cloud Computing VCE, VSPEX, ECS
Data Computing Greenplum, Pivotal

Zdroje: Techcrunch, Lupa, Cnews

Komentáře

Nahoru