Společnost Comet šířila falešná záložní média. Microsoft si to nenechá líbit

Společnost Comet šířila falešná záložní média. Microsoft si to nenechá líbit

Počítačový gigant Microsoft žaluje společnost Comet, jednoho z největších prodejců elektroniky ve Velké Británii, za šíření tzv. recovery médií operačního systému Windows. Mělo by jít o verze XP a Vista.

Od března 2008 do prosince 2009 nabízel Comet svým zákazníkům počítače s předinstalovaným operačním systémem, softwarem pro obnovu a také recovery médiem za dodatečný poplatek. Celkový počet prodaných a vyrobených falzifikátů se zakoupenými počítači by měl dosáhnout až počtu 94 tisíc kusů.

Tiskový mluvčí majitele Cometu, nadnárodní společnosti Kesa Electricals, uvedl, že hned když Microsoft vznesl námitku, nabídku firma okamžitě ukončila. Upřesnil také, že byla v zájmu zákazníků, kteří ignorují upozornění o potřebě vytvoření záchraného disku (recovery disku) a pak mají potíže poradit si s poškozeným systémem. Prodejce Comet se ale chystá patřičně bránit.

Zdroj: agentura Reuters

Štítky: , ,

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru