Společnost CoffeeB uvádí na trh udržitelnou alternativu kávových kapslí

Společnost CoffeeB uvádí na trh udržitelnou alternativu kávových kapslí

Švýcarská značka kávy uvedla na trh “novou generaci” jednodruhové kávy. Inovativní stlačenou kávovou kuličku, která místo hliníkové nebo plastové kapsle používá obal na bázi mořských řas.

Švýcarská společnost CoffeeB uvedla na trh nový výrobek, který propaguje jako nejekologičtější kávovou “kapsli” na světě.

Kávovar CoffeeB, který na začátku tohoto roku uvedla na trh švýcarská maloobchodní společnost Migros, je uváděn na trh jako systém kávových kapslí “bez kapslí”. Místo tradiční hliníkové nebo plastové kapsle jsou kuličky CoffeeBalls obklopeny vrstvou na bázi mořských řas.

Ochranný obal na rostlinné bázi, který po spaření zůstává na použité kávové kouli, je plně kompostovatelný.

“Každý den se na světě vyprodukuje 274 tun odpadu z kávových kapslí. Tím, že jsme z této rovnice vyřadili plastový a hliníkový obal, pomáhá naše inovativní kávová koule plně na rostlinné bázi odstranit jeden z největších problémů spojených s kávovými kapslemi – odpad,” uvedla Caroline Siefarthová, která vedla výzkum a vývoj systému CoffeeB.

Společnost CoffeeB rovněž uvedla na trh kávovar Globe, systém pro přípravu kávy na jedno použití, který byl navržen speciálně pro kávové kuličky Coffee Balls.

Výrobky jsou uváděny na trh ve Švýcarsku před uvedením na další evropské trhy v roce 2023.

 

Zdroj, foto: worldcoffeeportal.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru