Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Společnost Check Point představuje komplexní bezpečnostní operační systém GAiA spolu s nejnovější softwarovou verzí R75.40

Check Point Software Technologies Ltd. (Nasdaq: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, představuje Check Point R75.40, nejnovější verzi řešení Software Blade Architecture. R75.40 obsahuje Check Point GAiA, komplexní bezpečnostní platformu pro všechna zařízení značky Check Point, otevřené servery a virtuální brány. Spojuje to nejlepší z předchozích operačních systémů, IPSO pro IP Series a SecurePlatform (SPLAT) pro všechna ostatní zařízení společnosti Check Point, která pomohou zákazníkům dále konsolidovat svou bezpečnostní infrastrukturu a zjednodušit správu. R75.40 se navíc zaměřuje na prevenci proti moderním formám malwaru, a to pomocí Check Point ThreatCloud, první společné sítě pro spolupráci v boji s kyberzločinem, která poskytuje bezpečnostní informace pro bezpečnostní brány zákazníků a ochranu v reálném čase s využitím Anti-Bot a Antivirus softwarových modulů (bladů). R75.40 obsahuje dalších 100  nových bezpečnostních funkcí, přináší pokročilou ochranu před hrozbami, zabezpečení a jednoduchou správu pro lepší přehled a kontrolu a pomůže tak udržet  náskok v zabezpečení.

Zabezpečení je stále hlavní prioritou podniků nehledě na obor jejich činnosti. Podniky čelí zvýšenému počtu bezpečnostních hrozeb, každý měsíc zažívají v praxi stovky nových incidentů s malwarem. Společnosti přirozeně odpověděly na množící se útoky doplněním další ochrany v rámci své ochranné infrastruktury, která ale není vždy účinná. Přestože má většina společností více než sedm různých dodavatelů síťového zabezpečení, mnoho podniků stále vykazuje nižší stupeň důvěry v zabezpečení právě kvůli složitosti IT systémů, k níž může dojít při použití většího počtu navzájem neprovázaných řešení.

„Při obraně vůči sofistikovaným, více-vektorovým útokům nasazení různých samostatných řešení nestačí. S novými hrozbami přichází i nová řešení, proto je udržení integrované a jednoduché bezpečnostní infrastruktury zcela zásadní,“ řekl Gil Shwed, zakladatel, předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti Check Point Software Technologies. „Díky 64bitovému operačnímu systému a množství špičkových funkcí umožňuje GAiA zákazníkům sjednotit různé vrstvy bezpečnostní ochrany do jedné komplexní platformy a vytvořit integrovaný bezpečnostní plán.“

Check Point GAiA

S novou vlnou hrozeb a příslušných ochran se stalo klíčovým cílem společností konsolidovat zabezpečení tak, aby se optimalizovaly bezpečnostní operace a s maximálním výkonem také účinnost. Nová verze R75.40 přináší na trh Check Point GAiA – výkonný, 64bitový operační systém, který poskytuje větší bezpečnost a vyšší účinnost než jeho předchůdci, kterými byli operační systém IPSO pro IP aplikace a SPLAT, operační systém pro Power-1, UTM-1, IAS a zařízení pro rok 2012. S Check Point GAiA teď mohou zákazníci používat jediný, komplexní operační systém pro všechna zařízení společnosti Check Point, otevřené servery a virtualizované brány. Protože mnoho poskytovatelů firemních a globálních služeb pokračuje v přechodu na IPv6, je GAiA  navržena tak, aby podporovala jak sítě IPv4 tak IPv6 s takřka 70 miliony souběžných připojení a rozmanitými dynamickými směrovacími protokoly (dynamic routing protocols), aby dostála výkonovým požadavkům  současných síťových prostředí.

Webové rozhraní systému GAiA je bohaté na funkce a optimalizuje IT operace pomocí automatizovaných updatů softwaru, které zaberou ani ne minutu. Poskytuje rychlé vyhledávání všech vlastností a příkazů a disponuje rozhraním příkazové řádky, které je plně kompatibilní s IPSO a SPLAT. Navíc společnostem pomáhá prosazovat granulární politiku a administraci založenou na řízení přístupů podle rolí – to jim umožňuje rozdělovat povinnosti mezi administrátory s různými pracovními rolemi a oprávněními.

Prevence proti hrozbám

Spolu s R75.40 byl představen Check Point ThreatCloud, první společná síť pro spolupráci v boji s kyberzločinem, která organizacím umožňuje sdílet informace o útocích a vývoji hrozeb z různých světových zdrojů s cílem lépe a účinněji útoky zastavovat. Check Point ThreatCloud shromažďuje data o hrozbách z celosvětové sítě senzorů a tyto informace distribuuje bezpečnostním branám po celém světě. V rámci sítě je analyzováno přes 250 milionů adres, řídících botnety, 4,5 milionů malware signatur a 300 000 webových lokací obsahujících malware. Díky ThreatCloudu, který posílá aktuální informace o hrozbách přímo do bezpečnostních bran zákazníků a umožňuje tak přijetí preventivních opatření proti vyspělým hrozbám, jakými jsou boty, pokročilé cílené hrozby (APT) či jiné formy sofistikovaného malwaru, jsou nové vyspělé Anti-Bot a Antivirus softwarové blady ještě výkonnější.

SmartLog

V souvislosti s velkým objemem dat, která se denně generují, nabízí Check Point R75.40 také nové řešení SmartLog. Tento analyzátor logů nové generace klientům pomáhá transformovat data do smysluplné bezpečnostní informace. V bleskurychlém vyhledávači klíčových slov na způsob Googlu mohou uživatelé prohledat miliardy záznamů, identifikovat trendy a komunikační vzorce napříč různými soubory, uživateli, bránami a zeměpisnými oblastmi. SmartLog je je další z klíčových funkcí security managementu značky Check Point. Nabízí dokonalejší vhled do uložených dat a potenciálních bezpečnostních rizik. Zákazníkům s nástrojem Logging and Status Software Blade je dostupný i bez požadavku na rozšíření licence.

Check Point R75.40 představuje pro zákazníky bezplatný upgrade, který obsahuje více než 100 nových bezpečnostních funkcí, včetně počítadla zachycení provozu na pravidlech bezpečnostní brány  (firewall and application control rule hit count), podpora webové proxy konfigurace (Web proxy configuration) a DLP watermarkingu – bez nutnosti pořízení dodatečného managementu  či hardwaru.

“R75.40 pokračuje v budování naší vize 3D Security. Od uvedení Software Blade Architecture a výkonné řady zařízení představených minulý rok až po náš nový ThreatCloud a špičkový komplexní operační systém poskytujeme zákazníkům silné zázemí a pokročilou ochranu, aby si dokázali udržet náskok v zabezpečení,“ uzavírá Shwed.

Cena a dostupnost

R75.40 je pro stávající zákazníky dostupný jako bezplatný upgrade. Ceny za jednotlivé softwarové blady začínají na 1500 USD. Nový R75.40 a nové Anti-bot a Antivirus softwarové blady jsou k dispozici prostřednictvím celosvětové sítě prodejců Check Point. Chcete-li najít partnera společnosti Check Point, navštivte adresu: https://partners.us.checkpoint.com/partnerlocator/.

O společnosti Check Point Software Technologies Ltd.

Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoint.com), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, přináší svým zákazníkům bezkonkureční zabezpečení proti všem typům počítačových hrozeb, klade důraz na jednoduchost nasazení a ovládání a snižuje náklady na vlastnictví. Check Point jako první uvedl na trh firewall (označený FireWall-1) s patentovanou technologií „statefulinspection“. Nejnovější inovací Check Pointu je architektura softwarových bladů. Dynamická architektura softwarových bladů nabízí bezpečná, flexibilní a jednoduchá řešení, která je možné libovolně přizpůsobit potřebám jakékoliv organizace. Check Point jako jediný dodavatel nabízí řešení, které jde nad rámec technologií a definuje bezpečnost jako obchodní proces. Check Point 3D Securitykombinuje bezpečnostní politiky, uživatele a metodologii na prosazování bezpečnosti. Díky 3D Security mohou firmy vytvořit bezpečnostní plán, který je v souladu s firemními potřebami a zároveň posílí informační bezpečnost. Mezi zákazníky Check Pointu patří desítky tisíc společností a organizací všech velikostí, včetně všech firem uváděných v žebříčku Fortune 100. Řešení ZoneAlarm, které získalo řadu ocenění, chrání milióny počítačů proti útokům hackerů, spyware a krádeží identity.

Zdroj: Tisková zpráva

Štítky:

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru