Společnost Betaworks koupila Instapaper

Společnost Betaworks koupila Instapaper

Co je na té aplikaci tak zajímavého? přemýšlí mnozí

Aplikace Instapaper je určena především pro mobilní telefony a její poslání je jednoduché: uživatel si zde může uložit věci na pozdější přečtení -až bude mít čas nebo až se ocitne v dosahu optimálního mobilního připojení. Takovýchto aplikací existuje několik a navzájem si tvrdě konkurují, Instapaper ale patří k těm nejznámějším.

Společnost Betaworks ovšem nezískala Instapaper celý, stala se pouze většinovým vlastníkem. Marco Arment, tvůrce a vlastník The Next Generation of Instapeper to komentuje slovy, že se od vzniku aplikace v roce 2008 Instapaper rozrostl natolik, že na něj sám zkrátka nestačí. Společnost Betaworks si jako spoluvlastníka vybral sám. Betaworks nyní převezme zodpovědnost za provoz a další vývoj, zatímco Marco bude pokračovat v poskytování poradenství. Své síly už totiž věnuje jinému projektu.

Čím jsou tyto aplikace zajímavé?

S tím si nyní lámou hlavu mnozí. Koupě Instapaperu jistě nestála Betaworks nijak závratnou částku. Instapaper ani konkurenční aplikace také rozhodně nedisponují desítkami milionů uživatelů. Snad může troch napovědět fakt, že Apple před dvěma roky do svého Safari přidalo funkci totožnou s Instapaperem.

Instapaper má, jak už bylo zmíněno, tvrdou konkurenci. Nejznámějším konkurentem je pravděpodobně aplikace Pocket, která má tu výhodu, že je k dostání zdarma a navíc kromě prostého uložení textu na později získává nové vychytanější funkce. V roce 2011 měla aplikace 3,5 milionu uživatelů, ale jejich současný počet je nejasný. Dalším, byť vzdálenějším konkurentem může být Readability nebo již zaniklá společnost Spool, kterou patrně s úmyslem vstoupit do této oblasti koupil v roce 2009 Facebook.

Zdroj: https://www.lupa.cz

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru