Společnost AT & T vstoupila na trh ovládacích panelů

AT & T začne prodávat domácí automatizace a bezpečnostní služby. Zatím největším dodavatelem na americkém trhu je ADT. Zařízení a služby se budou prodávat v obchodech AT & T.

Několik konkurentů AT & T se již pustilo do tohoto segmentu trhu. Především se jedná o společnosti Comcast (kabelová televize) a telefonní společnost Verizon Communications. AT & T má vyšší ambice než Verizon a chce prodávat na celostátní úrovni.

Podle Stevena Winokera ze společnosti Sanford Bernstein má jen 23 % amerických domácností bezpečnostní systémy, takže je dostatek prostoru pro růst. Ještě méně domácností má automatizační systémy pro kontrolu spotřebičů, osvětlení, topení a chlazení.

Největším hráčem na poli je ADT, ale má jen 25 % trhu. Mnoho menších společností má zbytek trhu. Jedná se o velmi výnosný obchod a rozvoj v České republice bude zajímavý.

Technologie pro AT & T pochází od Xanboo. Tuto společnost AT & T koupila koncem roku 2010. Centrální ovládací panel lze připojit bezdrátově pomocí kamer. Ovládat je možné termostaty, spotřebiče, osvětlení a senzory pro dveře a okna nebo detekovat kouř a oxid uhelnatý. Prostřednictvím panelu mohou majitelé domů řídit svůj domov z mobilních telefonů.

Zdroj: Yahoo News

Štítky:

Komentáře

Nahoru