Společnost Apple zaplatila švýcarské železnici 21 milionů dolarů

Nedávno vznikl skandál v souvislosti s uvedením nového operačního systému iOS 6 mezi společnostmi Apple a švýcarskou federální železnicí SBB. Představitel SBB v září 2012 sdělil, že Apple zkopírovala vzhled jejich hodinek a obvinil ji z porušení autorských práv.

Společnost Apple se tak chytila do sítě, kterou sama využívá. Použila zřejmě nevědomky vzor, který je chráněn. SBB původně nepožadovala žádné kompenzace a prohlásila, že je hrdá na využití svého symbolu tak velkou a významnou společností.

Apple - iOS 6

SBB požadovala zajistit pouze způsob využití vzhledu, aby kontrolovala svoje práva. Nezůstalo jen u slov. Minulý měsíc společnosti uzavřely licenční ujednání, ale detaily nebyly zveřejněny. Nyní agentura France – Presse s odkazem na časopis Tages – Anzeiger uveřejnila zajímavé podrobnosti.

Dobrá vůle SBB stála společnost Apple 21,4 milionu dolarů. Za tyto prostředky nyní Apple může používat vzhled hodinek v programu iOS 6 pro tablety iPad. Pro Apple se nejedná o velkou částku s ohledem na prodej mnoha milionů kusů. A švýcarské železnice zase mohou ještě více zlepšit komfort a přesnost svých služeb.

Zdroj: News CNet

Komentáře

Nahoru