Dnes vyšlo 15 článků

Společnost Apple uvažuje o zrušení konektoru pro sluchátka

Obyčejný konektor pro připojení sluchátek se může stát v zařízeních firmy Apple minulostí. Ztenčování zařízení pokročilo natolik, že právě 3,5mm jack konektor pro sluchátka se stal omezujícím právě pro iPhone. Apple tak zvažuje, že konektor pro sluchátka vypustí.

Podle magazínu Digital Trends společnost Apple již delší dobu zvažuje jeho vypuštění. Sluchátka bychom tak mohli připojovat novým způsobem.

Zpočátku se vedly diskuze o menším 2,5-mm formátu konektoru

Zpočátku se vedly diskuse o menším, 2,5-mm formátu konektoru, který je na trhu více než desetiletí. Přestože je jemnější a má menší styčnou plochu pro přenos signálu, je standardem, který se v produktech výrobců objevuje poměrně často.

iphone-telefon-mobil

Společnost Apple už minulý rok přišla s nápadem připojením sluchátek přes Lightning konektor nebo USB

V loňském roce společnost Apple předvedla, že sluchátka lze připojit i přes komunikační Lightning konektor, jakoby poskytl podnět na spekulace. V budoucích modelech se sluchátka mohou připojovat přes něj nebo tradičně přes Bluetooth bez kabelů.

Poptávka po tenkých zařízeních stoupá

Poptávka po tenkých zařízeních stoupá a spotřebitelé jsou ochotni přijmout stále větší formáty displejů, budou-li zařízení tenčí a lehčí. Možná i proto trochu zamrzelo při uvedení modelů iPhone 6S a 6S Plus, když se ukázalo, že jsou o maličko tlustší než jejich předchůdci ze šestkové řady.

Zda jsou spotřebitelé připraveni na konektorovou změnu, ukáže až případná strategie firmy Apple při uvedení novinky iPhone 7, při kterém se očekává, že půjde o nejtenčí model v historii.

Zdroj: Zpravyextra

Komentáře

Nahoru