Společnost Apple si zaregistrovala nový patent

Společnost Apple se snaží nepustit na trh konkurenci a registruje si stále více patentů. Nyní si v US Patent and Trademark Office (USPTO) zaregistrovala technologii zobrazení virtuálního listování stránkami na mobilních zařízeních.

Nový patent se nazývá „Obrazovka displeje nebo jeho část s animovaným grafickým uživatelským interfacem.“ Na ilustracích k patentu se objevují tři obrázky, které zobrazují prázdnou stránku a její změny. Tento patent se týká hned 38 různých technologií a řešení, které byly zapatentovány již dříve.

Podle odborníků se tato funkce používá v aplikaci iBooks od Apple, ale také v řadě jiných webových služeb a mobilních zařízeních. Společnost Apple tak získala patent, který se dávno používá v řadě zařízení a je běžně využitelný.

Podobně si nedávno společnost Apple patentovala hudební ikonku, která se používá k zobrazení iTunes na mobilních zařízeních. V posledních letech se snaží Apple registrovat velké množství patentů. Zřejmě z toho důvodu, aby předešel soudním sporům v budoucnu.

Zdroj: Red Orbit

Komentáře

Nahoru