Společnost Apple si zaregistrovala nové domény

Kalifornská společnost Apple si v prosinci loňského roku zaregistrovala trojici domén související s automobily. Konkrétně se jedná o domény apple.car, apple.cars a apple.auto. Podle portálu Whois si technologický gigant zaregistroval domény prostřednictvím registrátora MarkMonitor. Adresy zatím nejsou aktivní.

Domény pravděpodobně souvisí s funkcí CarPlay. Nicméně na internetu se spekuluje, že se může jednat o spojitost s elektronickými vozidly, které se chystá Apple vyrábět. V loňském roce se objevila spousta zpráv, že jablíčková společnost sestavila tým stovek pracovníků, který pracuje na tajném projektu Titan. Mělo by se jednat o elektronické vozidlo, jehož předpokládané představení je v roce 2019 či 2020.

19115000019_c63967424c_k

Nové domény pravděpodobně souvisí s CarPlay.

Ačkoliv se jedná pouze o spekulace, měli bychom podotknout, že přibývá stále více důkazů o tom, že Apple zkoumá automobilový průmysl.

Apple intenzivně přijímá nové inženýry a další zaměstnance ze společností, jako jsou Tesla, GM, Ford, Samsung, A123 Systems či Nvidia. Lidé pravděpodobně pracují na tajném projektu a společnost se v následujících letec rozhodne, zda vstoupí s novým vozidlem na trh s automobily.

Závěrem bychom měli podotknout, že registrace různých domén není pro Apple nic výjimečné. Například e-mailová adresa domains@apple.com se vztahuje k 13 tisícům doménám. Celá řada registrovaných domén nebyla nikdy využitá.

Zdroj / Foto: MacRumors

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru