Dnes vyšlo 1 článků

Společnost Apple prohrála soud. Dohromady přijde o 942 miliónů dolarů.

Společnost Apple prohrála prozatím poslední kolo soudního sporu o patent bezpečného zasílání zpráv ve svých aplikacích. Celkem 942 miliónů dolarů – takovou částku bude společnost Apple muset zaplatit!

Rozhodl o tom včera federální texaský soud. Kalifornský gigant prý porušil čtyři patenty pro bezpečné zasílání zpráv v aplikacích iMessage, FaceTime a VPN on Demand patřící firmě VirnetX. Právě VirnetX tato závratná suma poputuje.

Applu se částky načítají

Loni v říjnu musela společnost Apple holdingové společnosti VirnetX zaplatit necelých 440 miliónů dolarů. Apple se však opakovaně odvolal. K částce se včera přičetla nově stanovených – 502 miliónů dolarů. Podle generálního ředitele VirnetX, Kendalla Larsena, je výše odškodnění spravedlivá, neboť Apple prodal více než 400 miliónů zařízení, které patenty porušují.

Aplikace FaceTime také porušuje patent

Aplikace FaceTime také porušuje patent


Osmiletý soudní spor

Právní rozepře se mezi společností Apple a VirnetX táhnou od roku 2010. Tehdy VirnetX žaloval Apple poprvé. Patentový troll tvrdil, že technologie FaceTime porušuje patenty. Soud o dva roky později rozhodl ve prospěch společnosti VirnetX. Apple měl tehdy zaplatit 368,2 milionů dolarů, ale odvolal se. V říjnu 2017 ho pokuta už neminula. Soud přikázal zaplatit firmě VirnetX částku 439,7 milionů dolarů. Apple tedy momentálně dluží společnosti VirnetX 942 milionů dolarů, avšak Apple se chce opět odvolat.

Patentový troll jménem VirnetX, seznamte se

Společnost založená bývalými inženýry a vedoucími pracovníky společnosti SAIC vyvíjející bezpečnostní technologie např. pro Ministerstvo vnitra. Troll – jak se společnosti přezdívá, vznikl díky rozšíření čtyř původních patentů pro internetovou bezpečnost. Texaský patentový troll, VirnetX, má ve svém portfoliu přibližně 80 patentů souvisejících s různými druhy zabezpečení internetové komunikace. Díky tomu se společnost stala absolutním lídrem v technologii mobilní bezpečnosti.

 

Zdroje:Text: bloomberg.com /Foto: virnetX.com, apple.com, APKPure.com

Vystudovala dvouobor Česká filologie-Mediální studia na FF UP v Olomouci. Ve volném čase ráda vysedává s dobrou knížkou po kavárnách. Odmala se věnuje házené a hře na příčnou flétnu. Učí se italsky, je ráda ironická, a naopak nesnáší aroganci.

Komentáře

Nahoru