Dnes vyšlo 15 článků

Společnost Apple představila iPhone 5, který zklamal očekávání

V Yerba Buena Center v San Francisku byl včera uveden na trh iPhone 5. Nový smartfon je celý ze skla a hliníku a je proto o 20 % lehčí než iPhone 4S. Váží 112 gramů. Tloušťka je také menší – 7,6 mm. Akcie Apple stouply pouze o 1 %, což je známka určitého zklamání nad malým množstvím změn a inovací.

Úhlopříčka iPhone 5 má očekávané 4 palce a šířka displeje zůstala stejnou, ale rozlišení je lepší -1136 х 640 pixelů. Formát obrazovky je 16:9. Smartfon má čip Apple A6, který je dvakrát rychlejší než u předchozího modelu. Poprvé má 8 pinový konektor, který je o 80 % menší. Telefon podporuje všechny LTE sítě v USA a Evropě.

Smartfon nemá technologii NFC a bezdrátové nabíjení, což je velké a nepříjemné překvapení. Údajně technologie Passbook řeší otázku elektronických jízdenek a slevových karet dostatečně.

iPhone 5 má 8 megapixelovou kameru s čočkou sestavenou z 5 částí, která umožňuje až 28 megapixelový snímek, ale opět nemá panoramatickou možnost obrazu. Video má 1080p, stabilizaci a možnost během nahrávání pořizovat fotografie. Podporuje FaceTime a HD.

Značně se rozšířily hlasové možnosti Siri. Smartfon podporuje mobilní sítě GPRS, EDGE, EV-DO, HSPA, HSPA+, DC-HSDPA a LTE (do 100 MB za vteřinu). Baterie má stačit na 8 hodin surfování v 3G a LTE a 10 hodin ve WiFi. Video dokáže přehrávat 10 hodin, hudbu 40 hodin a výdrž má 225 hodin. Podporuje prohlížení filmů také na MacBook a iPad.

Na prezentaci byl také představen nový operační systém iOS 6, obnovený iTunes, iPod Nano a iPod Touch.

 Zdroj: News Yahoo

Komentáře

Nahoru