Společnost Apple podala patent pro MacBook s klávesnicí bez kláves

Trackpad na současných Macboocích je dostatečně velký na pohodlnou práci. Apple však hodlá v budoucnu jít ještě dál a dotykovou plochou nahradit celou klávesnici. Zajímavou vizi odhalila patentová přihláška z roku 2015, v níž americká společnost popisuje přenosný počítač bez klasické klávesnice. 

Vývojáři, kteří stojí za tímto nápadem tento strukturní vstup označují jako ,,zero-travel“ a to jen z toho důvodu, protože základna nedisponuje žádným pohyblivým prvkem. Technologický popis kalkuluje s integrací vrstvy snímající úroveň tlaku, na kterou uživatel dostane odpověď skrze haptickou odezvu.

Screen_Shot_2016-04-08_at_11.42.48_AM

Výrobce by tím mohl zároveň vyřešit problém s nedostatkem místa pro numerický blok. Prostřednictvím ovládacího softwaru by mohl být například zobrazen vedle trackpadu. Patent pamatuje na možné stížení orientace při psaní bez pohledu na klávesnici. Vše má vyřešit speciálně perforace povrchu a segmentové podsvícení.

Mezi největší výhody této klávesnice je snížení rizika selhání mechanických částí. 

Zdroj: Mashable

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru