Společnost Apple otevírá vývojové centrum v Indii, aby urychlila vývoj aplikace Mapy

Společnost Apple oznámila otevření nového vývojového centra v indickém Hyderabadu, které by mělo urychlit vývoj aplikace Mapy. Výstavba vývojového centra, které otevře 4 tisíce pracovních pozic, vyšla společnost na 25 milionů dolarů.

V roce 2012 kalifornský gigant spustil aplikaci Mapy v operačním systém iOS, přestože nebyla ještě stoprocentně odladěná. V té době dodavatelem mapových podkladů pro aplikaci Mapy na iPhonech byla konkurenční společnost Google. Ale později internetová společnost Google přestala být dodavatelem mapových podkladů.

iphone-410311_1280

Společnost otevírá vývojové centrum, aby urychlila vývoj aplikace Mapy.

Firma s notoricky známým logem nakousnutého jablíčka prozradila, že přes aplikaci Mapy je uskutečněno 5 miliard dotazů týdně (což je 3,5 krát častěji než konkurenční aplikace s mapami). Nicméně jablíčkové mapy v porovnání s Google Mapami stále zaostávají, protože postrádají podrobnější globální pokrytí.

„Společnost Apple se zaměřuje na to, aby vyvíjela ty nejlepší produkty a poskytovala ty nejlepší služby na světě. A jsme skutečně nadšení z otevření nového centra v Hyderabadu, které se zaměří na vývoj mapových podkladů,“ řekl generální ředitel Tim Cook. „Talent v této oblasti je neuvěřitelný. Těšíme se, že navážeme spolupráci s místními univerzitami a partnery.“

Zdroj / Foto: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru