Dnes vyšlo 15 článků

Společnost Apple opuštějí vrcholoví manažeři

Starší vice-prezident Scott Forstall, který odpovídá za vývoj mobilního operačního systému iOS, se rozhodl odejít z Apple. Svůj záměr oficiálně ohlásil včera. Opustit společnost by měl začátkem roku 2013.

Důvody odchodu nechtěl Scott Forstall konkretizovat, pouze se zmínil o velkých změnách ve vedení společnosti, které jej vedly k tomuto kroku. Společnost Apple po některých problémech například s Apple Maps se nyní snaží o větší integarci výrobků, programového zabezpečení a servisních služeb.

Po odchodu Scotta Forstalla povede vývoj operačního systému iOS Craig Federighi, který doposud odpovídal za vývoj programového vybavení pro Mac.

Odchod Forstalla může být také zaviněn problémy s vestavěnou mapou v iOS 6, která se právě týká aplikace Apple Maps, které nahradily aplikaci Google Maps. Nové mapy přinesly řadu problémů a nefungovaly správně. Společnost Apple se musela svým zákazníkům oficiálně omluvit.

Kromě Forstalla odešel také vice-prezident pro prodej John Browett. V Apple pracoval půl roku a důvody opět nebyly specifikovány. Zatím bude prodej spadat pod Tima Cooka – prezidenta společnosti Apple.

Zdroj: Mercury News

Komentáře

Nahoru