Společnost Apple nedosáhla předpokládaných příjmů

Společnost Apple měla výnos za kvartál 35 miliard dolarů oproti 28,6 miliardy dolarů o rok dříve, ale méně než se odhadovalo. Analytikové tvrdili , že dosáhne 37,2 miliardy dolarů. Čistý zisk za čtvrtletí činil 8,8 miliardy dolarů oproti 7,3 miliardy dolarů v minulém roce. Společnost Apple uvedla, že je nadšena rekordním prodejem 17 milionů tabletů za čtvrtletí.

Také oznámila, že její nový OS bude dodáván od středy a příští verze mobilního operačního systému iOS 6 dorazí na podzim. Apple prodal 17 milionů tabletů ve druhém čtvrtletí tohoto roku. Tím dosáhl 84 % prodeje oproti stejnému období loňského roku. Prodej iPhone vzrostl o 28 procent na 26 milionů kusů. To ale neodpovídá prodejní předpovědi finančních analytiků.

Společnost Apple také aktualizovala celou řadu příloh k MacBook. Další iPhone bude vyroben letos, ale Apple ve svém prohlášení nepotvrdila, že má nový výrobek připraven. Společnost Apple také oznámila, že prodala 4 miliony Maců, což je o 2 % více než minulý rok a 6,8 milionu iPodů, což je více o 10 %. Výplata dividendy na akcii bude 2,65 dolaru.

Zdroj: PC World

Komentáře

Nahoru